To już drugie zawody o Puchar Burmistrza Lądka Zdroju zorganizowane na zmodernizowanej strzelnicy przy ulicy Widok. W niedzielę 22 lipca 2007 r. stawiło się na starcie 39 zawodników z kół łowieckich Dolnego Śląska i z regionu opolskiego. Przybyłych powitał Mieczysław Krywieńko, Prezes Koła Łowieckiego "Darz Bór" w Lądku Zdroju, organizatora zawodów. Kilkugodzinne zmagania w strzelaniu śrutem i kulą rozgrywano w klasach: mistrzowskiej i powszechnej strzelectwa myśliwskiego. Najwyższe wyniki osiągnęli:
klasa mistrzowska:
I miejsce - Adam Suchodolski
II miejsce - Tomasz Huminiak
III miejsce - Roman Kuzior

klasa powszechna:
I miejsce - Michał Proszowski
II miejsce - Adrian Kocoń
III miejsce - Zbigniew Pieśniarski

Specjalnymi wyróżnieniami uhonorowano Adama Suchodolskiego za najlepszy wynik w konkurencjach śrutowych i Romana Kuziora za najwyższy wynik w konkurencjach kulowych.
Nagrody dla najlepszych, w postaci pucharów kryształowych (część ozdobiona motywami łowieckimi), ufundowanych przez Gminę Lądek Zdrój wręczyli: Mieczysław Krywieńko, Zbigniew Piotrowicz w zastępstwie Burmistrza Lądka Zdroju, Sędzia Główny Michał Dzierżanowski i Stanisław Skrobotun, Członek Naczelnej Rady Łowieckiej. Dopisała pogoda a wysiłki organizatorów zostały bardzo dobrze ocenione przez zawodników i gości zawodów. Zwłaszcza, że zgłodniałym serwowano tak smaczne potrawy jak gulasz, kiełbaski i mięso z rożna, lecz  tym razem nie z dziczyzny.

Strzelnica w Lądku Zdroju przy ul. Widok
Od 2002 roku przez cztery lata Koło Łowieckie "Darz Bór "  prowadziło prace na lądeckiej strzelnicy, by ją unowocześnić i dostosować do wymogów wynikających z nowych przepisów prawnych. Ogromnym nakładem pracy społecznej członków koła oraz środków finansowych dokonano całkowitego przeobrażenia obiektu. Przebudowano wszystkie stanowiska strzeleckie i doprowadzono do nich energię elektryczną. Wykonano odwodnienia terenów, przebudowano torowiska przy dziku i zającu. Zbudowano nowe stanowisko strzeleckie "rogacza ". Dokonano wymiany wyrzutni ręcznych na elektryczne, a na "trapie " zainstalowano wyrzutnię "pływającą ". Kilkuhektarowy teren strzelnicy został uporządkowany - posadzono drzewa i krzewy, wykoszono trawę i zbudowano miejsca parkingowe. Zabezpieczono teren strzelnicy budując ogrodzenie z siatki i słupków metalowych o długości ok. kilometra. Uroczyste otwarcie odbyło się 14 maja 2006 roku, tj. w 58 rocznicę powstania Koła Łowieckiego "Darz Bór ".

zawody.jpeg
zawody 1.jpeg
zawody 2.jpeg
zawody 3.jpeg
zawody 4.jpeg
zawody 5.jpeg
zawody 6.jpeg
zawody 7.jpeg

24 lipca 2007 r.
tekst i foto:
Małgorzata Bednarek