W Lądku Zdroju gościliśmy w dniu 23 września br. szacownych gości. Byli to przedstawiciele międzynarodowej organizacji „Word Leisure Organization”. Stowarzyszenie zajmuje się czasem wolnym ludzi, traktując to zagadnienie jako czynnik wzrostu jakości życia ludzkiego. WLO będzie organizować w 2012 r. międzynarodowy kongres poświęcony problematyce czasu wolnego a Wrocław znalazł się w ścisłym finale konkursu o organizację kongresu. Pozyskaniem WLO zajmuje się wrocławskie Convention Bureau w ścisłej współpracy z Biurem Prezydenta Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Członkowie misji odwiedzili hotel „Zamek na Skale”, lądeckie uzdrowisko i gospodarstwo agroturystyczne „Skowronki” w Radochowie. Członkowie WLO: dr Christopher Edington (Sekretarz generalny organizacji), dr. Derek Casey (Prezes Zarządu), Andrew Willis, Jack Agrios, Mrs Agrios oraz towarzyszący im Rob Davidson (naukowiec specjalizujący się w tematyce turystyki biznesowej) zachwycili się Lądkiem twierdząc, iż to prawdziwy raj na ziemi. Pełniąca obowiązki Burmistrza Lądka Joanna Walaszczyk przedstawiła plany działań w dziedzinie turystyki gminy i zaprosiła do ponownych odwiedzin.
Lądek Zdrój był jedynym dolnośląskim uzdrowiskiem odwiedzonym przez członków misji weryfikacyjnej. Bogaty program wizyty obejmował spotkania we Wrocławiu z przedstawicielami władz miasta i regionu, świata nauki, sympozjum oraz atrakcje związane bezpośrednio z tematem kongresu.

2.jpeg    1.jpeg    3.jpeg

6.jpeg    7.jpeg    8.jpeg  

9.jpeg    11.jpeg    12.jpeg

23 września 2007 r.
tekst: M. Bednarek
zdjęcia: Convention Bureau Wrocław