W dniach 13 –15 czerwca Teatr Którego Być Nie Powinno w ramach partnerskiego projektu Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju i Stowarzyszenia „Stacja Stronie”, wystąpił na II Festiwalu Teatrów w Sosnowcu i V Nocy Kulturalnej w Częstochowie prezentując happening „Akcja Miłosna”.

     Tematem happeningu „Akcja miłosna” jest miłość, jej poszukiwanie, pogoń za  nią i niespełnienie w miłości. Postaci, to galeria karykatur zakochanych. Ludzi nieszczęśliwie dotkniętych miłością lub jej brakiem. Połówka pomarańczy, poszukująca swojej drugiej części, Julia, próbująca odszukać Romea, Wanda, która zmieniła zdanie i paranoicznie pragnie Niemca, Amor nieudolnie próbujący ustrzelić swą strzałą przechodniów, Pani „z romantyczną kolacją”, oczekująca na ukochanego. Swoim intrygującym działaniem wyzwalają ludzkie emocje - współczucie, chęć pomocy, zazdrość, uśmiech pobłażania...
     Happening ma pozwolić odbiorcą odnaleźć w tym spotkaniu, może jak w lustrze, kawałek siebie. Akcja porusza problemy samotności, miłości, chęci bycia lepszym; ośmiesza złote rady na szczęście rodem z kolorowych pism. Młodzi aktorzy grają w „Akcji miłosnej” z artystami Teatru „Narybek From Poland” z Mysłowic. Scenariusz i reżyseria: Jarosław Filipski. W ramach wszystkich wyjazdów grupa teatralna promuje Gminę Lądek Zdrój.
     Projekt dofinansowany przez
Fundację J&S Pro Bono Poloniae z programu „Aktywna Wiosna”, Gminę Lądek Zdrój, Radę Miejską Lądka Zdroju, Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju i Centrum Sportu i Rekreacji w Stroniu Śląskim.
     Patronat honorowy nad projektem pełni Burmistrz Gminy Lądek Zdrój Pan Kazimierz Szkudlarek za co SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

ROZPOCZYNAMY PROJEKT Granie z przechodniami nie jest wcale proste Po 1,5 godziny grania pojawiają się efekty uboczne Elvis i Kopciuszek:-))