Mamy zaszczyt przedstawić państwu projekt "Kolędy Sercem Malowane" zespołu The Wellness Sound. Pomysłodawcami i jednocześnie wykonawcami tegoż projektu jest dwójka wokalistów Anna Majkut-Polańska i Marek Dygdała – soliści renomowanego wrocławskiego zespołu Spirituals Singers Band, a towarzyszy im znany, młody i świetnie zapowiadający się  wrocławski kompozytor i  aranżer Tomasz Basel oraz kontrabasista Piotr Sypień.

Program "Kolędy Sercem Malowane"  jest grany i słuchany od 2005 roku, a dokładnie od 5 stycznia 2005, kiedy to odbyła się premiera koncertu. Miało to miejsce w Dużej Sali Impartu we Wrocławiu. Patronat nad tym projektem od początku objął wrocławski OKiS, który zadbał o organizację i wysoki standard, stwarzając komfortowe warunki umożliwiające wykonawcom zaprezentowanie programu na odpowiednim poziomie, a słuchaczom maksymalną satysfakcję z uczestnictwa w koncercie.

Na koncert składa się jedenaście polskich kolęd. Główną myślą wykonawców podczas powstawania tego programu była próba nowego spojrzenia na historię Narodzin Jezusa zawartą w tradycyjnych znanych tekstach, poprzez odmienną, indywidualną aranżację. Kolędy, które usłyszymy oprócz tego, że są osobnymi utworami, stanowią pewnego rodzaju opowieść w której zawarte są radość, zaduma ale też tęsknoty i smutki, a wszystko utrzymane w duchu Polskich Świąt. Aby oddać ten niepowtarzalny klimat, zastosowano pełny przekaz tekstowy, przy zachowaniu charakterystycznych polskich stylów muzycznych, dzięki czemu program pomimo swojej innowacyjności jest przyjazny, jakby znany.

Cieszy nas to, że już czwarty sezon możemy grać nasz program kolęd i mieć swój wkład w te najpiękniejsze ze świąt. Staramy się też wzbogacać i rozwijać ten program, gdzie każdy z wykonawców może wprowadzać własne pomysły i wpływać swoją wypowiedzią na całość koncertu, czyniąc go niepowtarzalnym. W tym sezonie po raz pierwszy w koncercie usłyszymy kontrabas.
 
Wykonawcy:
Anna Majkut Polańska – sopran
Marek Dygdała – baryton
Tomasz Basel – fortepian
Piotr Sypień – kontrabas 

                                     Zapraszamy na Koncert  
                                   „Kolędy sercem malowane” 
                     w wykonaniu zespołu „The Wellness Sound”

                             29 stycznia 2009 r., godz. 19.00
                                        Kinoteatr, ul. Orla 7

                                             Wstęp wolny