Psie szczekanie zagłuszało chwilami słowa wypowiadane przez Mieczysława Krywieńkę, Prezesa Koła Łowieckiego „Darz Bór”, który powitał zebranych 5 grudnia 2009 r. w Skalnym Wąwozie, niedaleko Lądka Zdroju. Ale obecność szczekających czworonogów była wręcz wskazana, bowiem to im właśnie, swoim „najlepszym przyjaciołom pieskom” myśliwi z lądeckiego koła poświęcili pamiątkowy pomnik. O przyjaźni człowieka i psa, o przysłowiowej psiej wierności opowiedział myśliwy Jerzy Łopacki. Przypomniał wspaniałego psa Borysa, nauczyciela-wychowawcę innych psów myśliwskich, którego zalety i dokonania postanowiono uhonorować pomnikiem dedykowanym wszystkim psom.
Obecni byli myśliwi z zaprzyjaźnionych kół łowieckich: z Javornika (Czechy) i ze Stronia Śląskiego, mieszkańcy i goście Lądka. Ponieważ sam pomnik to dwie tablice umieszczone na skale, ich odsłonięcia dokonali: Kazimierz Szkudlarek, Burmistrz Lądka Zdroju i Mieczysław Krywieńko, Prezes Koła Łowieckiego „Darz Bór” oraz Stanisław Skrobotun, Członek Naczelnej Rady Łowieckiej oraz Wilhelm Strauss, z koła czeskiego. Wspaniale smakowały kiełbaski pieczone na ognisku, którymi Koło Łowieckie „Darz Bór” ugościło zebranych.
Polecam spacer przez Lutynię w kierunku Wrzosówki trasą wędrówkową (czerwona jedynka, która prowadzi na górę Borówkową). Zatrzymajmy się w Skalnym Wąwozie przed skałą-pomnikiem z łacińską inskrypcją „Wśród wielu zwierząt najwierniejszy jest pies”.

7 grudnia 2009
Małgorzata Bednarek
CIMG7375.jpeg
CIMG7374.jpeg
CIMG7383.jpeg
CIMG7381.jpeg
CIMG7386.jpeg