Uśmiech Złotej Jesieni w Lądku Zdroju
"Lądek w jesiennych barwach wygląda wspaniale,
kolorowe liście na drzewach wiją się jak szale

Jesień w projektanta w Lądku się zabawia,
nasze uzdrowisko pięknie przyozdabia.

Góry, lasy, łąki, drzewa,
wszystko jesienne szaty przyodziewa.

Nasz kochany Lądek jesienią wygląda pięknie,
kolorowe liście mienią się tu wszędzie.

Gdy wiatr wieje – liście barwne tańczą wesoło na drzewach.
A gdy ulewa jesienna się zaczyna – nikt tu się nie boi,
bo „Wojciech” jak strażnik wśród barwnej przyrody stoi."
(Nagrodzony wiersz Weroniki Cop pt.: „Lądek Zdrój w jesiennych barwach”)
   
       7 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Janusza Korczaka w Lądku Zdroju już po raz trzeci powitali Złotą Polską Jesień w swoim mieście. W tym dniu radosne i rozśpiewane dzieci w barwnym korowodzie przeszły ulicami Lądka.
      Cały wrzesień trwały przygotowania do imprezy pod hasłem Lądek Zdrój w jesiennych barwach. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursów za wykonanie pięknych prac, za wspaniałe piosenki i barwne stroje. Szczególnie gratulujemy wyróżnionym w następujących konkursach:
Konkurs fotograficzny pt.: „Barwy jesieni w fotografii”.
Klasy I – III: 
  1. Radosław Stępiński klasa III b
  2. Natalia Migdał klasa IIIb
  3. Jessica Cynarska klasa IIIb
Wyróżnienie:  Aleksandra Waszak klasa IIIb
Klasy IV – VI:
  1. Bartłomiej Hudziec klasa VI c
  2. Estera Wołczacka  klasa VI c
  3. Jakub Stępniewicz klasa Vc
Nagrodzone prace uczniów znalazły się na wystawie zorganizowanej w Szkole Podstawowej Nr 1
w Lądku Zdroju.
Konkurs plastyczny pt.: „Lądek Zdrój w jesiennych barwach”
Klasy I-III
  1. Martyna Kowalska klasa Ia
  2. Anna Węgrzyn klasa Ib  
  3. Anna Grzanka kl. IIIb
Wyróżnienie: Sonia Wybraniec klasa IIa i Aleksandra Królikowska klasa IIa 
Klasy IV – VI:
  1. Mateusz Sasaga klasa Vb
  2. Monika Chmielewska klasa V a   
  3. Adrianna Kubisiak klasa Vc
Wyróżnienie: Magda Woźniak klasa IVa i Joanna Hlebik klasa IVc
Konkurs w kategorii wiersz „Lądek Zdrój w barwach jesieni”.
Klasy I – III:   
  1. Martynka Łyszczarz klasa I 
  2. Wiktoria Tomasik klasa IIa
Klasy IV – VI
  1. Paulina Perwenis klasa Va 
  2. Aleksandra Fedyna  klasa Va
  3. Olga Kaczmarczyk i Weronika Cop klasa Va
Konkurs na najciekawsze przebranie jesienne.
Klasy I – III:   
  1. Beniamin Szczygieł klasa Ib
  2. Laura Cygan klasa I a 
  3. Bartosz Beżyk klasa IIIa
Klasy IV – VI:
  1. Jacek Duch klasa Vc
  2. Honorata Wacławek klasa IVa
  3. Magdalena Woźniak klasa IVa
Przegląd  piosenki turystycznej.
Klasy I – III:   
1. Klasa Ia – Julia Maskiewicz, Oliwia Pietruch, Martyna  

                              Orbach
2. Klasa IIIb - Jessica Cynarska, Katarzyna Kotlarz, Anna 
                       Grzanka i Marcela Stec
3. Klasa IIIb – Oliwia Rakoczy, Ola Królikowska, Marta 
                        Cichoń, Ola Lempart
Klasy IV – VI
  1. Klasa V c -  Martika Gdynia
  2. Klasa VIc - Aleksandra Miedzianowska
  3. Klasa Va – Olga Kaczmarczyk i Paulina Perwenis

jesien-3-do-debat.jpeg ATT00027.jpeg