Z POEZJĄ ZA PAN BRAT

    Dnia 14 kwietnia 2011r. Biblioteka CKiR w Lądku-Zdroju miała okazję gościć poetę Lesława  Wolaka, który podzielił się wybranymi utworami, podzielonymi na trzy bloki prezentacji. W przerwach muzyczną oprawę na gitarze przepięknymi i dojrzałymi interpretacjami znanych utworów zaprezentowała  pani Beata Gromiec.
Lesław Wolak urodził się w Jeleniej Górze, gdzie mieszka. Jest absolwentem Wydziału Elektronicznego Politechniki Wrocławskiej. Autor pisze od 27 lat debiutował w miesięczniku Okolice nr 4/1983rok. Wiersze Lesława Wolaka trafiały do różnych periodyków np. „Poezji”, „Odry”, „Przekroju”. Najwiekszym sukcesem poety jest jego debiutancki tomik „Ksiega Wiatru” nominowany do nagrody głównej w XII Konkursie im. Jacka Bierezina na debiut książkowy roku 2006 organizowany przez Oddział Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Łodzi. W grudniu 2010 roku wydał swój II poetycki tomik „Naświetlanie nocy”.
Poezja Lesława Wolaka to utwory pełne zmysłowego nastroju, bezpośrednie, bliskie człowiekowi, zawsze mają odniesienie do czegoś namacalnego tu i teraz.
Oto jeden z jego wierszy:


MODLITWA  -   Lesław Wolak

Panie Ty wiesz, jak poderwać ptaki do lotu
Panie Ty wiesz, jak pobudzić świerszcze do śpiewu
Panie Ty wiesz, jak uciszyć wichry i burzę
Panie Ty wiesz, Jak poruszyć twarde serca
Sercem serce moje obudź
                                Danuta Ossakowska
                    Biblioteka Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju

 

DSCI0034.jpeg    DSCI0029.jpeg    DSCI0026.jpeg

DSCI0024.jpeg    DSCI0023.jpeg    DSCI0020.jpeg