Z okazji Jubileuszu 60-lecia Biblioteki Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju, 27 listopada 2008 r. w Klubie Kuracjusza odbyło się okolicznościowe spotkanie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Kazimierz Szkudlarek, Burmistrz Lądka Zdroju, Leszek Pazdyk, Przewodniczący Rady Miejskiej, Anna Nawrocka, Sekretarz Miasta i Gminy, dyrektorzy lądeckich placówek oświatowych: Danuta Robak, Dorota Urbańczyk, Joanna Rygielska, przedstawiciele Gimnazjum Publicznego, radni Rady Miejskiej – Stanisław Skrobotun, Z-ca Przewodniczącego Rady Miejskiej, Dariusz Styczyrz, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Czesław Korobij, Z-ca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Ireneusz Rakoczy, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, przedstawiciele bibliotek z Kłodzka, Ołdrzychowic Kłodzkich oraz Kudowy Zdroju, przedstawiciel Gminnego  Stowarzyszenia Poszukujących Pracy. Szczególnymi gośćmi byli dawni pracownicy lądeckich bibliotek: Katarzyna Rudnicka, Kryspina Wołk, Marzena Bryksa, Beata Tarnowska- Grenda, Krystyna Dąbek, Elżbieta Stępniak, Ewa Dylewska, Izabela Gajewska oraz Andrzej Czerniawski i Lechosław Siarkiewicz – dawny dyrektor i pracownik instytucji kultury.
Gości przywitali Kazimierz Szkudlarek Burmistrz Lądka Zdroju i Małgorzata Bednarek dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji. Historię biblioteki publicznej w Lądku Zdroju od 1945 r. przedstawiła Gabriela Naporowska. Podczas opracowywania dziejów placówki pomocne były materiały dostarczone przez czytelników, a szczególny wkład pracy włożył w kompletownie dokumentacji pan Lechosław Siarkiewicz, znany miłośnik Lądka. Burmistrz wręczył listy gratulacyjne pracownicom lądeckiej biblioteki, dziękując za codzienną pracę z Czytelnikami, zwłaszcza tym paniom, które przepracowały wiele lat. Najstarszy staż bibliotekarski – 42 lata – ma pani Maria Haik (Filia biblioteki w Radochowie) a w dalszej kolejności pani Maria Sikorska (Filia w Trzebieszowicach),  pani Petronela Huk wypożycza książki w Lądku od 34 lat i niewiele mniej, bo 32 lata pani Danuta Ossakowska. Podziękowania otrzymały również najmłodsze stażem panie: Gabriela Naporowska i Gracjana Pazdyk. Następnie przyszła kolej na krótkie przemówienia i gratulacje od gości. Złożono wiele życzeń: wszystkiego dobrego, sukcesów zawodowych, pomyślności w realizacji zamierzeń i wytrwałości w krzewieniu czytelnictwa. Małgorzata Bednarek, dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji serdecznie podziękowała wszystkim za gratulacje. Zaprosiła do zapoznania się z wystawą przedstawiającą dzieje lądeckiej biblioteki i stwierdziła, że zebranie faktów z historii czytelnictwa i bibliotek w Lądku Zdroju po 1945 r. stanowi początek opracowywania polskiej historii naszego miasta. Centrum Kultury i Rekreacji w 2009 r. rozpoczyna prace nad monografią Lądka Zdroju. 
Po części oficjalnej obchodów 60- lecia Biblioteki  nastąpiły artystyczne prezentacje, a wystąpili:
-laureaci konkursu recytatorskiego z Gminnego Przedszkola: Ola Motak, Zuzia Zamojska, Wituś Koziarek, Szymon Cygan
-„Lądeckie Wiolinki”- zespół wokalno-muzyczny działający w CKiR pod kierunkiem pani Doroty Nowara - Wieczorek zaśpiewał piosenki z tekstami Jana Brzechwy i wykonał krótkie utwory na flecie
-teatr szkolny ze Szkoły Podstawowej nr 1, którego opiekunem jest pani Danuta Martyniszyn-Gołojuch, zaprezentował krótkie przedstawienie nawiązujące do tematu biblioteki i czytania książek.
Na zakończenie spotkania wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek do Kawiarni Zdrojowej. Spotkanie przy kawie i ciastku było okazją do rozmów, wspomnień i refleksji.
Materiał filmowy z tv sudeckiej

Tekst:Gabriela Naporowska, Małgorzata Bednarek
Zdjęcia: Gracjana Pazdyk, Małgorzata Bednarek, Natalia Bednarek
2 grudnia 2008

CIMG4301.jpeg CIMG4302.jpeg CIMG4306.jpeg CIMG4308.jpeg
CIMG4310.jpeg CIMG4313.jpeg CIMG4315.jpeg CIMG4317.jpeg
CIMG4318.jpeg DSC_0007.jpeg DSC_0003.jpeg DSC_0005.jpeg
DSC_0011.jpeg CIMG4329.jpeg CIMG4337.jpeg CIMG4341.jpeg
CIMG4343.jpeg CIMG4344.jpeg CIMG4347.jpeg CIMG4348.jpeg
STA42191.jpeg STA42189.jpeg STA42188.jpeg STA42187.jpeg
STA42186.jpeg STA42185.jpeg STA42184.jpeg STA42183.jpeg
STA42182.jpeg STA42179.jpeg