W pierwszym tygodniu ferii wszystkie chętne dzieci pracowały nad przygotowaniem krótkiej inscenizacji teatralnej na Dzień Babci i Dziadka. Dzieci, które nie brały udziału w przygotowaniach do przedstawienia, wykonywały zimowe pejzaże i laurki dla swoich Dziadków, grały w „Chińczyka” czy w „Twistera”.
 22 stycznia w Centrum Kultury i Rekreacji miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Święta Babci i Dziadka. Zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczestników warsztatów bibliotecznych, wysłuchali także koncertu okolicznościowego  w wykonaniu „Lądeckich Wiolinek” ( pod opieką P. Doroty Nowara- Wieczorek) oraz recytacji pięknych wierszy przygotowanych przez dzieci ze Świetlicy Środowiskowej. Udane spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło słów podziękowań dla dzieci i ich opiekunów za życzenia, ciepłe słowa i chwile wzruszeń. Jeszcze raz składamy kochanym Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia zdrowia i radości.
Drugiego tygodnia ferii w bibliotece odbyły się zajęcia pod hasłem „Podróże z bajką”, mające na celu przypomnienie dzieciom bajek ze światowej klasyki. Uczestnicy warsztatów z wykonanymi własnoręcznie paszportami wędrowali po Europie, utrwalając sobie podstawowe informacje geograficzne na temat danego kraju, poznając twórców wywodzących się z tych zakątków świata i słuchając ich bajek. Po każdej takiej „podróży” dzieci wykonywały prace plastyczne związane tematycznie z czytaną bajką, a efekty tej pracy można podziwiać na wystawie w bibliotece
.