Biblioteka Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju 7 stycznia 2010 r. zorganizowała spotkanie z Markiem Perzyńskim, dziennikarzem, pisarzem, z zamiłowania historykiem.
M. Perzyński jest wielkim fascynatem Dolnego Śląska i Ziemi Kłodzkiej, a przede wszystkim ciekawej historii tych regionów i tym tematom są poświęcone liczne publikacje autora. Jak sam podkreśla, Dolny Śląsk to Jego mała ojczyzna i nie wyobraża sobie życia w innym miejscu. Na spotkaniu autor opowiadał o swojej najnowszej książce „Ziemia Kłodzka”, poświęconej licznym osobliwościom, ciekawym miejscom, tradycji, historii i sztuce. Zdaniem M. Perzyńskiego to z uwagi na przestrzeń kulturową, bogatą historię i ciekawą współczesność Ziemia Kłodzka jest tak fascynująca. O Lądku Zdroju natomiast mówi, że docenia to miasto za ciszę i spokój i uważa, że nasze miasto ma walory, by stać się najpiękniejszym uzdrowiskiem w Polsce, choć to wymaga czasu. Swoje książki autor, jak sam mówi, pisze językiem lekkim i popularnym, by mógł go zrozumieć każdy czytelnik,
a celem pisarza jest zainteresować odbiorców regionem, tak zaciekawić, by po przeczytaniu książki sami chcieli zwiedzić opisywane miejsca. M. Perzyński potrafiłby opowiadać godzinami, a było komu, gdyż w spotkaniu wzięło udział liczne grono członków lądeckiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, przewodnicy i inni goście.
Zainteresowanych książkami Marka Perzyńskiego zachęcamy do czytania i zapraszamy do naszej biblioteki!
Zobacz relacje:TV SUDECKA

Gabriela Naporowska – Rodak
Biblioteka CKiR Lądek Zdrój
DSCI0328.jpeg
DSCI0321.jpeg
DSCI0317.jpeg
DSCI0313.jpeg