Podczas ferii zimowych zajęcia w bibliotece odbywały się pod znakiem Dnia Zakochanych czyli popularnych  „Walentynek”.
2 lutego 2010 roku dzieci robiły kartki walentynkowe i wyklejały bibułą ogromne serce. Rysowały portrety swoich koleżanek z zawiązanymi oczami, było przy tym sporo śmiechu, bo portrety wychodziły bardzo ciekawie i zabawnie. Dzieci malowały także gotowe wzory obrazków, lepiły plastelinowe stworki, rozwiązywały krzyżówki i zagadki . Grały w „Chińczyka” i „Twistera” przy którym  dzieci wykonywały karkołomne figury, było dużo śmiechu i radości.W zajęciach wzięło udział  22 dzieci w różnym wieku.
 9 lutego 2010 roku  dzieci uczyły się pod okiem pani Krystyny Kopytko robić kwiatki z bibuły i drutu. Dzieci były tym bardzo zainteresowane, wyczarowywały więc z bibuły róże, tulipany, stokrotki i inne kwiatki. Robiły także kartki walentynkowe, rozwiązywały krzyżówki, zagadki, układały puzzle i grały w „Chińczyka”. W zajęciach wzięło udział  22 dzieci w różnym wieku.Na zajęciach dzieci częstowane były słodyczami (cukierki, lizaki, batony  i inne ). Całość dopełniała wystawka pt. „Magia Kwiatów i Prezentów”.
Słodycze jak i materiały  plastyczne na zajęcia sponsorowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za co serdecznie dziękujemy w imieniu dzieci.

Opracowały:
Danuta Ossakowska i Petronela Huk