Lądecka odsłona akcji „Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH”

 

„Z książką na walizkach, czyli dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami” to coroczna dolnośląska akcja promująca czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Liczne spotkania twórców książek z młodymi czytelnikami, mają na celu promowanie książki
i biblioteki oraz zachęcanie do czytania. Akcję organizuje Dolnośląska Biblioteka Publiczna im.
T. Mikulskiego we Wrocławiu, we współpracy z wieloma instytucjami. Tegoroczne hasło akcji brzmi: „Lokomotywą z książką na walizkach, czyli podróże z Tuwimem”. Literacka lokomotywa dojechała 6 czerwca do lądeckiej biblioteki, gdzie odbyło się spotkanie z Pawłem Wakułą, autorem i ilustratorem książek dla dzieci. Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki dla gościa, bowiem kilkoro dzieci wyrecytowało wiersze J. Tuwima. Byli to Wiktoria, Ola i dwóch Łukaszów z klasy III a, którym serdecznie dziękuję. Potem głos zabrał P. Wakuła, który niezwykle interesująco opowiadał o swoich książkach i historiach ich powstania, jednocześnie rysując na tablicy ilustracje do swojej wypowiedzi. Na koniec dzieci otrzymały okolicznościowe gazetki „Walizka” i „Kuferek” oraz mogły kupić książki autora i zdobyć jego autograf. Całości spotkania towarzyszyła wystawa ilustracji do wierszy J. Tuwima, wykonanych przez uczniów klasy III a pod kierunkiem Doroty Urbańczyk.

Uczestnikom spotkania dziękujemy za obecność i wszystkich bez wyjątku zapraszamy do biblioteki po książki Pawła Wakuły, bo to znakomita lektura na wakacje zwłaszcza!

 

Gabriela Naporowska-Rodak

Biblioteka Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju

IMG_2140.jpeg
IMG_2131.jpeg
IMG_2126.jpeg
IMG_2124.jpeg
IMG_2116.jpeg
IMG_2108.jpeg
IMG_2107.jpeg