7 października b.r. gościem Biblioteki Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku Zdroju była Krystyna Śmigielska, wcześniej nauczycielka i bibliotekarka, dziś autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W godzinach przedpołudniowych pisarka spotkała się z uczniami klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Ladku Zdroju, po południu natomiast z dorosłymi czytelnikami naszej biblioteki..
Tematem przewodnim obu spotkań były marzenia i dążenie do ich realizacji. Zdaniem autorki bardzo ważne jest, by dbać o swoje talenty, rozwijać pasje i odważnie realizować swoje marzenia. Zarówno młodsi, jak i starsi czytelnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści Pani Krystyny o jej życiu i długiej drodze do spełnionego w końcu największego marzenia - bycia pisarką. Nie obyło się bez prezentacji twórczości, czytania fragmentów prozy i rozdawania autografów.
Pani Krystyna powiedziała, że „książka to największy wynalazek ludzkośći”. Zachęcamy więc do odwiedzania naszej biblioteki, wypożyczania książek, czytania sobie i naszym dzieciom. Czy jest coś przyjemniejszego od dobrej lektury w długi jesienny wieczór?

 Gabriela Naporowska – Rodak
 Biblioteka CKiR w Lądku Zdroju