Ladek miasto z jajem.jpeg

Projekt Lądek-Zdrój miasto z jajem! to inicjatywa Dyrekcji i Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Lądku-Zdroju. Motywem przewodnim tej inicjatywy jest gigantyczna pisanka, która będzie główną atrakcją Szkolnego Kiermaszu Wielkanocnego, zaplanowanego na 28 marca br. Jajo ma ponad 3,5 metra wysokości, a po pomalowaniu będzie największą pisanką w Polsce. Zdobienie farbami planowane jest podczas kiermaszu, a do malowania może dołączyć każdy, kto tego dnia pojawi się na lądeckim rynku. Zdobienie najwyższych partii pisanki odbywać się będzie ze strażackiego wysięgnika, co z pewnością będzie dużą atrakcją, a całe widowisko rejestrować będzie kamera, dzięki czemu malowanie pisanki można będzie na bieżąco śledzić na naszej stronie www.ladekzjajem.pl

Projekt Lądek-Zdrój miasto z jajem! powstał po to, by przyciągnąć na Szkolny Kiermasz Wielkanocny jak najwięcej osób. Impreza ma już swoją wieloletnią tradycję, a ozdoby świąteczne sprzedawane na stoiskach co roku wykonywane są przez uczniów i rodziców. Co ważne, całkowity dochód z kiermaszu przekazywany jest na potrzeby szkoły (m.in. zakup telewizora do świetlicy szkolnej, tablic interaktywnych do nauki języka angielskiego). Podobnie i w tym roku, wszystkie pieniądze zebrane podczas imprezy trafią na konto Rady Rodziców lądeckiej podstawówki i będą przeznaczone potrzeby uczniów.

Nasze przedsięwzięcie jest inicjatywą wieloletnią. Chcemy żeby na stałe wpisało się do kalendarza imprez nie tylko gminy Lądek-Zdrój ale i całego powiatu klodzkiego, a wielka pisanka co roku malowana była od nowa i co roku wyglądała inaczej.

Zapraszamy do wspólnego malowania!

Już 28 marca na lądeckim rynku chwycimy za pędzle i pomalujemy największą i najpiękniejszą pisankę w Polsce!!!

Zapraszamy na stronę internetową www.ladekzjajem.pl

Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1
im. Janusza Korczaka w Lądku-Zdroju