foto 5855.jpeg

14 czerwca podczas drugiego spotkania barażowego o awans do I ligi tenisa stołowego kobiet drużyna Międzygminnego Klubu Sportowego Śnieżnik Stronie Śl. - Lądek-Zdrój pokonała zespół MKS Cieszko z Cieszyna. Nasza drużyna w składzie Alicja Borszowska, Aleksandra Ciura, oraz siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn, podobnie jak w pierwszym spotkaniu, okazała się wyraźnie lepsza pokonując swoje rywalki (8:2). Ten wynik zapewnił podopiecznym trenera Leszka Kawy historyczny awans do I ligi – klubowej elity tenisa stołowego kobiet.

Poniżej polecam wywiad z trenerem Panem  Leszkiem Kawą, który opowiada o przebiegu rywalizacji, strategii i awansie klubu do I ligi.
Panie trenerze  jesteśmy świadkami ogromnego sukcesu teraz możemy śmiało powiedzieć, że drużyna Międzygminnego Klubu Sportowego Śnieżnik jest w elicie tenisa stołowego. Jak udało się wywalczyć ten historyczny awans?
Zacznę od tego, że naszym dużym sukcesem jest to, że gramy naszymi zawodniczkami, z którymi pracuje od lat. Zazwyczaj kluby które awansowały do I ligi musiały się wzmacniać poprzez sprowadzanie mocnych zawodniczek z innych klubów co wiązało się z dodatkowymi wydatkami finansowymi. Mam ogromną satysfakcję, że gramy swoimi wychowankami i dzięki wspólnej ciężkiej pracy odnieśliśmy sukces. Oczywiście widzę i wiem , że mamy jeszcze luki nad którymi musimy popracować. Mamy młode zawodniczki więc możemy się rozwijać.
Ten sukces jest ogromny ponieważ w pierwszym spotkaniu w Cieszynie i dziś w Stroniu Śl. Pana wychowanki nie pozostawiły złudzeń, która drużyna jest lepsza wygrywając 8:2
Tak, rzeczywiście punktacja pokazuje, że mieliśmy wyraźną przewagę jednak przez całe rozgrywki czuwałem nad koncentracją zawodniczek aby nie tracić punktów. Mamy dwie zawodniczki bardzo mocno grające o ogromnym potencjalnie. Udało się trafiać w rozstawieniu zawodniczek tak aby te potencjalnie najsilniejsze grały z najgroźniejszymi przeciwniczkami.  Ważne było rozstawienie zawodniczek, myślałem że trener Cieszyna dokona pewnych zmian może on też liczył, że ja dokonam przesunięć. Ja natomiast konsekwentnie nie zmieniałem ustawień i ta strategia przyniosła dobry rezultat.
Myślę, że należy wyróżnić całą drużynę Ala Ciura w ostatnim starciu zapewniła nam ogromne emocje, Alicja Borszowska oraz Anna i Katarzyna Węgrzyn pokazały się z dobrej strony. Widać, że mimo różnic fizycznych - nasze zawodniczki są młodsze, tenisistki pokazały, że można wygrywać myślę, że to dobry prognostyk przed nowym sezonem?
Słuszna uwaga, zawodniczki z którymi rywalizowały nasze zawodniczki to studentki z większym bagażem doświadczeń, startowały w zeszłym sezonie w barażach o I ligę. Nasze zawodniczki są zdecydowanie młodsze i liczę będą się rozwijać więc uważam, że przed nami jest jeszcze przyszłość nad która musimy pracować. Cieszymy się awansem myślę, że to historyczny wynik nie tylko lokalnie ale i w Polsce, że tak młodym składem wchodzimy do I ligi.
Dziękuję za rozmowę jeszcze raz gratuluję Panu i zawodniczkom i życzę sukcesów w nowym sezonie.

foto 5842.jpeg

foto 5843.jpeg

foto 5844.jpeg

foto 5845.jpeg

foto 5862.jpeg