Click to listen highlighted text!

100 000 zł w konkursie EKO HESTIA SPA dla Kurortu Lądek-Zdrój!!!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gmina Lądek-Zdrój została Laureatem IV edycji Konkursu EKO HESTIA SPA.

30 Października 2019 w Lądku-Zdroju nastąpi uroczyste ogłoszenie wyniku oraz oficjalne wręczenie nagrody dla Kurortu Ladek-Zdrój w wysokości 100 000 zł!!!

Nagroda zostanie przeznaczona na stworzenie parku EKO-EDUKACYJNEGO w pobliżu Naszego przedszkola.

EKO HESTIA SPA to jedyny w Polsce konkurs przeznaczony wyłącznie dla polskich kurortów. Ocenia się w nim i nagradza kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska – ważnym elementem tych działań jest też systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności. Obecnie jest to już czwarta edycja konkursu, w której ocenie podlegają nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2013-2018.

Główna nagroda konkursowa wynosi 100 tysięcy złotych – zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska.

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 8 gmin uzdrowiskowych: Krynica Zdrój, Sopot, Rabka-Zdrój, Nałęczów, Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Rymanów i Ustka. W trzech poprzednich edycjach laureatami nagrody głównej były odpowiednio: Uniejów (2016), Busko-Zdrój (2017) oraz Inowrocław (2018).
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!