Click to listen highlighted text!

Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach – Lądek-Zdrój dołączył do platformy NAZCA

Od 3 do 14 grudnia w Katowicach trwa Szczyt Klimatyczny COP24. Jednym z jego ważniejszych wydarzeń jest tzw. Szczyt Miejski – Miasta dla klimatu, który ma miejsce właśnie dziś (5.12). Podczas spotkania przedstawiciele miast mogli złożyć swój podpis pod tzw. Deklaracją Katowicką.

Możemy już zdradzić, że jednym z sygnatariuszy deklaracji jest kurort Lądek-Zdrój. Dziś swój podpis pod Deklaracją Katowicką złożył Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk. Warto zaznaczyć, że podpis pod dokumentem jest równoznaczny z wyrażeniem woli wpisania miasta do platformy NAZCA.

Platforma NAZCA (Non-State Actor Zone for Climate Action) została stworzona w 2014 r. przez UNFCCC (Ramowa konwencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu). NAZCA działa przy Sekretariacie ds. Zmian Klimatu ONZ. To światowa baza danych na temat praktycznych działań proklimatycznych, która ma pomagać w zrozumieniu globalnych tendencji w kształtowaniu polityk regionalnych, miejskich i biznesowych (oraz sposobów ich finansowania). Regiony, miasta i społeczności obywatelskie mogą w niej rejestrować swoje planowane i realizowane działania na rzecz klimatu. Do tej pory, do NAZCA wpisało się już ponad 9000 miast i 125 regionów.
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!