Click to listen highlighted text!

Akcja Zostań Żołnierzem RP w Kłodzku

Już w pierwszym tygodniu grudnia (01-07.12.2018 r.) w GH Twierdza Kłodzka /ul. Noworudzka 2/ Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kłodzku oraz 22 Karpacki Batalion Piechoty Górskiej w Kłodzku wystawią stanowisko w ramach kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej promocyjno-informacyjnej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Kampania ta jest organizowana w ramach tygodni rekrutacyjnych i ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Żołnierze opowiedzą o własnych doświadczeniach, dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Natomiast przedstawiciele Wojskowego Komendanta Uzupełnień przekażą szczegółowe informacje jakie kroki należy poczynić by dostać się do służby przygotowawczej, służby kandydackiej, wojskowej służby zawodowej czy też jak dostać się do jednostek WOT.

Polska armia powinna być liczniejsza, dlatego głównym celem MON jest zachęcenie młodych ludzi, by planując swoją przyszłość, wzięli pod uwagę możliwość bycia żołnierzem zawodowym. O potrzebach polskich sił zbrojnych mówi się wiele, warto jednak podkreślić korzyści jakie niesie służba wojskowa: stałość i pewność zatrudnienia, możliwość zdobycia wysoko specjalistycznych kwalifikacji oraz atrakcyjne perspektywy rozwoju zawodowego i osobistego.

Kampania jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Jej celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych, w służbie zawodowej, także w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych.
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!