Click to listen highlighted text!

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW GMINY LĄDEK-ZDRÓJ

Szanowni Mieszkańcy Naszej Gminy Lądek-Zdrój.

   Obecnie jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Nikt z Nas nie spodziewał się, że przyjdzie Nam się zmierzyć z pandemią oraz z zakazami, które tak bardzo ograniczają nasze codzienne funkcjonowanie. Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie Wasze życie i zdrowie jest najważniejsze.

   Od dnia dzisiejszego Minister Zdrowia ogłosił zakaz wychodzenia z domu do dnia 11.04.2020 roku. Wyjątkiem są “niezbędne sprawy życia codziennego”. Oznacza to, że możemy iść do sklepu po zakupy spożywcze czy do apteki. Możemy też wyjść z psem czy na spacer. Musimy jednak unikać dużych skupisk ludzkich.

   Potraktujmy sprawę bardzo poważnie! Im większa dyscyplina i zrozumienie, tym większa szansa na powrót do normalności. JESTEŚMY Z WAMI!

   Istnieje możliwość udostępnienia kontaktów z firmami cateringowymi jeśli osoby przebywające na kwarantannie mają taką potrzebę. Firmy świadczą usługi przygotowania i dowozu gotowych posiłków pod wskazany adres. Usługa jest odpłatna – oferta dostępna jest również dla wszystkich osób obawiających się o swoje bezpieczeństwo.

Oto adresy firm:

  1. Iwona Wojtyła (stołówka w SP1 Lądek-Zdrój) – tel. 609-988-507
  2. LIDO M. Ciesielski – tel. 74 8147 165 lub tel. 506-903-227
  3. Pizzeria ABAKUS tel. 74 8148 419

   Wszystkie placówki gminne wyposażone są w środki ochrony osobistej. Ochotnicza Straż Pożarna w Lądku-Zdroju posiada na stanie kombinezony ochronne.

   Działania Ośrodka Pomocy społecznej w Lądku-Zdroju realizowane są na bieżąco. Wszystkie wypłaty dot. świadczeń z OPS wypłacane są w terminie. Składane wnioski o pomoc również realizowane są na bieżąco. Osoby w szczególności niepełnosprawne, chore i starsze, przebywające na kwarantannie mogą wystąpić o wsparcie w postaci żywności. Procedura realizowana jest w ramach współpracy z Brygadą Obrony Terytorialnej lub z Bankiem Żywności. Osoby, które na tą chwilę korzystają z posiłków w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lądku-Zdroju, w dalszym ciągu odbierają je przy okienku bądź wydawany obiad jest na wynos.

   Jeżeli ktoś z Państwa zmuszony będzie do odbycia kwarantanny, a będzie to niemożliwe w miejscu zamieszkania, wskażemy na terenie powiatu kłodzkiego miejsce odbycia kwarantanny. W tej kwestii proszę kontaktować się bezpośrednio z UMiG Lądek-Zdrój.

   Ponadto informujemy, że na podstawie polecenia Wojewody Dolnośląskiego placówki funkcjonujące na terenie naszej gminy tj. SENIOR PLUS i Środowiskowy Dom Samopomocy nieczynne będą do 10.04.2020 roku. Ośrodek Pomocy Społecznej jest w kontakcie z podopiecznymi, wszystkie potrzeby są realizowane na bieżąco.

   Nie pozostawajcie obojętni, jeśli podejrzewacie ,że Wasz sąsiad, sąsiadka potrzebuje wsparcia – zaproponujcie pomoc. Każdy z Nas ma rodzinę i obawia się KORONAWIRUSA, jednak tylko od naszego rozsądku zależy, czy wspólnie to przetrwamy. Nie wytykajmy sobie błędów, postawmy na serdeczną współpracę. Każdy z Nas może pomóc drugiej osobie.

   Burmistrz Lądka-Zdroju jest w stałym kontakcie ze Starostą Kłodzkim oraz z Referatem Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w Starostwie Powiatowym w Kłodzku.

   Urząd Miasta i Gminy Lądek-Zdrój nie został zamknięty. Działa tylko w ograniczonym zakresie (brak możliwości bezpośredniego kontaktu interesantów z pracownikami poszczególnych wydziałów). Wszelkie wnioski i sprawy załatwiane są na bieżąco. W dalszym ciągu prosimy, aby pisma, wszelkie sprawy kierować przede wszystkim poprzez platformę ePUAP, drogą elektroniczną na e-mail: umig@ladek.pl lub telefonicznie – tel. 748117850.

Przypominamy najważniejsze telefony jakie na tą chwilę obowiązują w Gminie Lądek-Zdrój:

  1. Urząd Miasta i Gminy Lądek-Zdrój – tel. 748117850
  2. Ośrodek Pomocy Społecznej – godz. 7.30 – 15.30 – tel. 74 8147 105 lub tel. 74 8147 160; od godz. 15.30 – tel. 798-318-216
  3. Straż Miejska698-628-471, 698-628-472, 698-628-473, 533-635-386

   Pragnę poinformować, że na terenie naszej gminy zgłaszają się wolontariusze, którzy chętnie zrobią zakupy ludziom starszym. W tej sprawie proszę bezpośrednio kontaktować się z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lądku-Zdroju.

Wszelkie inicjatywy pomagające zabezpieczyć się i przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas są bardzo mile widziane. Zgłaszajcie je do Nas, bardzo Was o to prosimy. Wspólnie możemy więcej zrobić.

W przypadku jakichkolwiek zmian będziemy Państwa na bieżąco informować.
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!