Click to listen highlighted text!

Kurort Lądek-Zdrój oficjalnie dołączył do grona europejskich historycznych miast termalnych

Miło nam jest zakomunikować że własnie przed chwilą – w oficjalnym głosowaniu członków stowarzyszenia EHTTA (European Historic Thermal Towns Association) – Kurort Lądek-Zdrój dołączył do grona europejskich historycznych miast termalnych!

Obecny na odbywającym się w miejscowości Loutra Pozar (Grecja) walnym zebraniu członków EHTTA Burmistrz Lądka-Zdroju – Roman Kaczmarczyk, zaprezentował krótki film promocyjny oraz przedstawił walory i historię naszej uzdrowiskowej miejscowości. Fakt powrotu Lądka-Zdroju do grona europejskich miejscowości o bogatej historii i tradycji wykorzystwania wód termalnych przyjęto gromkimi brawami.

Przyjęcie Lądka-Zdroju w poczet członków EHTTA to bardzo ważne wydarzenie w skali naszego kraju – Lądek-Zdrój jest pierwszym i jak na razie jedynym miastem z Polski, obok tak znanych i prestiżowych europejskich uzdrowisk jak m. in.Baden-Baden w Niemczech, Karlove Vary z Republiki Czeskiej czy Pammukale z Turcji.

Zważywszy na rangę wydarzenia, w wizycie w greckim Loutra Pozar towarzyszy włodarzowi lądeckiego samorządu Pani Katarzyna Świętosławska – przedstawiciel Regionalnego Biura Województwa Dolnośląskiego w Brukseli.

Pierwsze efekty działania są już widoczne – wspólnie z komisją UE oraz Polską Organizacją Turystyczną wydany został katalog “Uzdrowiska”, na którego okładce – oprócz informacji wewnątrz – znalazła się fotografia wnętrza lądeckiego Zdroju “Wojciech”. Katalog ten – w kilku wersjach językowych – przeznaczony jest dla odbiorców zza granicy i kolportowany jest  m. in. w Brukseli oraz podczas zagranicznych międzynarodowych targów turystycznych i wydarzeń związanych z tematyką SPA.

Warto zaznaczyć, że wszyscy członkowie EHTTA są częścią organizacji o konkretnych celach i celach dotyczących zachowania i ochrony dziedzictwa termicznego i kultury, a także stali się częścią Europejskiej Drogi Kulturalnej certyfikowanej przez Radę Europy.

Członkostwo w EHTTA jest efektywną i nowoczesną formą promocji m.in. przez międzynarodowy portal prowadzony m.in. w języku angielskim, liczne wydarzenia kulturalne o charakterze międzynarodowym organizowane na szlaku tras kulturowych oraz szereg wspólnych projektów, w których Gmina Lądek-Zdrój od tego momentu będzie brała czynny udział.
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!