Click to listen highlighted text!

Kurort Lądek-Zdrój, wraz ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej EG, promował walory regionu podczas 15. edycji Moto Safety Day w Gdyni!

Kształtowanie odpowiednich postaw na drodze, bezpieczeństwo w ruchu komunikacyjnym oraz elektromobilność – to tylko niektóre z aspektów i atrakcji jubileuszowej edycji Moto Safety Day, która odbyła się 22 sierpnia w Gdyni przy Polance Redłowskiej. Wydarzenie to, skierowane zarówno do dorosłych jak i najmłodszych,  stało się także doskonałym miejscem nadmorskiej promocji unikalnych walorów Ziemi Kłodzkiej – w szczególności w zakresie propagowania aktywnego wypoczynku.

Na uczestników imprezy czekało bogato wyposażone w materiały informacyjne stoisko, na którym można było dowiedzieć się m. in. o najnowszych produktach turystycznych kłodczyzny, w tym nieodpłatnie zaopatrzyć się w mapy, publikacje i przewodniki traktujące o regionie. Sporym zainteresowaniem cieszyły się regionalne gadżety i publikacje dotyczące nowo powstałej sieci jednokierunkowych tras typu Singletrack, a także dane – jak przystało na motoryzacyjny charakter imprezy – na temat górskich tras widokowych oraz leżących na ich przebiegu atrakcji turystycznych.

Organizatorzy Moto Safety Day zadbali aby uczestnicy wydarzenia zdobyli praktyczną wiedzę także poprzez zabawę. Wśród wielu konkursów z atrakcyjnymi nagrodami znalazły się konkursy Partnerów z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz poszanowania środowiska naturalnego, w tym konkurs promujący Ziemię Kłodzką. Osoby odwiedzające teren imprezy mogli także skorzystać nieodpłatnie z symulatorów zwiększających świadomość w zakresie bezpieczeństwa, wziąć udział w licznych grach edukacyjnych, torze przeszkód, pokazach ratownictwa drogowego i zabaw. Nie zabrakło także części kulturalnej – podczas Moto Safety Day wystąpił młody talent – 16–letni Mateusz Ceran, a 15. edycję Moto Safety Day zakończył koncert w wykonaniu Hiszpana Moisesa Bethencourt’a i  Bartłomieja Hudźca.

Grzegorz Szczygieł – kierownik WPSTiU UMiG Lądek-Zdrój


Partnerami Głównymi Moto Safety Day 2020 byli: Bank BNP Paribas, Energa Grupa ORLEN i Grupa LOTOS.

Partnerem wydarzenia było Miasto Gdynia.

Nad zabezpieczeniem warunków sanitarnych wydarzenia czuwała firma DanLab.

Więcej informacji:

https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday

http://motosafetyday.pl/

 
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!