Click to listen highlighted text!

Lądecka policja ostrzega – nie daj się nabrać “na wnuczka” i “na policjanta”!

Czas panującej pandemii COVID-19 to także okres aktywności przestępców. Lądeccy policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi osobami, które i w tym okresie – często metodą “na wnuczka” lub “na policjanta” wyłudzają pieniądze. O takich próbach oszustwa należy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Pamiętajmy, że przestępcy wciąż modyfikują swoje metody i wykorzystują zaufanie głównie osób starszych do najbliższych. Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania.

Kłodzka Policja, w tym policjanci z lądeckiego komisariatu,  apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym, pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań i nie przekazywać im pieniędzy. Policja powiatu kłodzkiego ostrzega także przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych, przedstawiających się jako pracownice administracji budynków, inkasentów i domokrążców, oferujących różnego rodzaju artykuły czy osoby oferujące pomoc dla osób ubogich.

Gdy podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem, nie wahajmy się zadzwonić na Policję pod bezpłatny nr telefonu 112.

Poniżej podajemy także aktualne dane kontaktowe do funkcjonariuszy policji odpowiedzialnych za rejon Lądka-Zdroju i okolic:
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!