Click to listen highlighted text!

Lądecki Kurort członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Historycznych Miast Termalnych

W czerwcu 2018 r. Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk nawiązał kontakt z European Historic Termal Towns Association (EHTTA) – organizacją zrzeszającą wielowiekowe kurorty z piętnastu europejskich krajów. Od czwartku (7.02), po wnikliwej procedurze weryfikacyjnej Gmina Lądek-Zdrój jest pełnoprawnym członkiem tego stowarzyszenia. Warto zaznaczyć, że na chwilę obecną jesteśmy jedyną w Polsce miejscowością uzdrowiskową należącą do tego prestiżowego grona.

Organizacja EHTTA powstała w 2009 r., w Brukseli. Obecnie do grona EHTTA Association należy 40 wybranych uzdrowisk. Warto dodać, że w 2010 r. EHTTA otrzymała certyfikat od Rady Europy uprawniający do zarządzania Europejską Trasą Historycznych Miast Termalnych będącą częścią Programu Tras Kulturowych. Europejskie Szlaki Kulturowe lub Europejskie Drogi Kulturowe (ang. European Cultural Route) to tytuł przyznawany przez Radę Europy europejskim trasom i szlakom o szczególnym znaczeniu dla naszej tożsamości, kultury i wspólnego dziedzictwa oraz ukazujące różnorodność kulturową i współistnienie różnych kultur.

Członkostwo w tak szacownym gronie jak EHTTA jest efektywną i nowoczesną formą promocji m.in. przez międzynarodowy portal prowadzony m.in. w języku angielskim, liczne wydarzenia kulturalne o charakterze międzynarodowym organizowane na szlaku tras kulturowych oraz szereg wspólnych projektów, w których Gmina Lądek-Zdrój od dziś będzie brała czynny udział.
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!