Click to listen highlighted text!

Lądek-Zdrój – Twoim miastem w RMF FM

rmf-fm lądek-zdrój

Lądek-Zdrój – Twoim Miastem w Faktach RMF FM. Tak zdecydowali radiosłuchacze w głosowaniu na RMF24. Już w tę sobotę opowiemy o jego historii, atrakcjach i ciekawostkach, które koniecznie trzeba zobaczyć.

 

Lądek-Zdrój jest miejscem wyjątkowym ze względu na malownicze górskie położenie, bijące tu unikatowe źródła uzdrowiskowe oraz bogatą historię tego miejsca. Uznawany jest za najstarsze uzdrowisko w Polsce – przyciąga kuracjuszy i turystów oferując nieskażoną przyrodę, ciekawe trasy turystyczne oraz zabytkową zabudowę. Przebiega tędy Główny Szlak Sudecki. Wspinacze chętnie odwiedzają skałki w okolicach Trojaka i Stołowych Skał. W Lądku znajdziemy też ślady znanej rzeźbiarskiej rodziny Klahrów. Warto odwiedzić też najwyżej położone w Polsce Arboretum oraz położoną tuż obok Jaskinię Radochowską.

 

Dodatkowo w ten weekend Lądek staję się stolicą ludzi gór, przyciągając liczną publiczność na Festiwal Górski imienia Andrzeja Zawady. Nie zabraknie najsłynniejszych himalaistów, alpinistów, wspinaczy i podróżników, a także najlepszych filmów górskich z całego świata.

Zapraszamy do Lądka-Zdroju, będziemy w Parku Zdrojowym przed „Wojciechem” oraz na antenie RMF FM.

źródło: rmf24.pl
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!