Click to listen highlighted text!

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze drużyn OSP w Skrzynce – za nami!

Gminy Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie cyklicznie raz do roku, spotykają się na zawodach sportowo-pożarniczych. Organizowane są one naprzemiennie raz przez gminę Lądek-Zdrój a raz przez naszych sąsiadów – gminę Stronie Śląskie. W tym roku zawody zostały zorganizowane przez Gminę Lądek-Zdrój, Zarząd Miejsko Gminny OSP RP w Lądku-Zdroju oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Skrzynce. To właśnie Skrzynka  stała się terenem zawodów – odbyły się one w minioną sobotę, tj.  30 czerwca 2018r.

Gminę Lądek-Zdrój reprezentowały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Lądka-Zdroju, Trzebieszowic, Radochowa, Konradowa i Skrzynki, w tym Kobieca Drużyna Pożarnicza, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, Junior Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Trzebieszowice. W zawodach uczestniczyły też 3 jednostki OSP z Gminy Stronie Śląskie (drużyny ze Stronia, Starego Gierałtowa i Bolesławowa) oraz zaprzyjaźniona jednostka z Republiki Czeskiej – SDH Klášterec nad Orlicí.

Zawody odbyły się w kilku kategoriach. Najlepszą w Gminie Lądek-Zdrój w kategorii mężczyzn okazała się drużyna z OSP Trzebieszowice (w obu konkurencjach panowie uzyskali łączny czas 80,9 sek.). W kategorii kobiet zwyciężyła również drużyna z Trzebieszowic (w obu konkurencjach panie uzyskały czas łączny – 123,72 sek.). W kategorii Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza (15-18 lat) I miejsce uzyskała OSP Trzebieszowice z czasem łącznym 82,22 sek. nd, podobnie w kat. MDP Junior – zwycięzcami okazała się drużyna z Trzebieszowic (czas łączny – 114,6 sek.). Nie obyło się bez specjalnego pokazu – ćwiczenia bojowe zaprezentowali najmłodsi lądeccy strażacy z Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy Osp Lądek-Zdrój będący pod opieką druhny Gracjany Pazdyk.

Poniżej prezentujemy fotogalerię z zawodów (fot. Beata Kaczmarczyk).
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!