Click to listen highlighted text!

PODATKI LOKALNE – Nowe formularze od 1 lipca 2019 r.

 

Od 1 lipca 2019 r. obowiązują jednolite dla całego kraju wzory informacji i deklaracji na podatki lokalne: podatek od nieruchomości, podatek rolny i podatek leśny.

Informacje i deklaracje, które powinny zostać złożone do końca czerwca 2019 r. oraz korekty deklaracji i informacji złożonych do tej daty należy składać z wykorzystaniem dotychczasowych formularzy, których wzory zostały określone uchwałą Rady Miejskiej Lądka-Zdroju.

Informacje i deklaracje obowiązujące do końca czerwca 2019 r. dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej http://www.bip.ug-ladekzdroj.dolnyslask.pl/dokument,iddok,1511,idmp,68,r,o  w zakładce wnioski, formularze, druki. Natomiast informacje i deklaracje obowiązujące od 1 lipca 2019 r. dostępne są na stronie Ministerstwa Finansów w zakładce portal podatkowy https://www.podatki.gov.pl/podatki-i-oplaty-lokalne (podatki i opłaty lokalne).

Dodatkowo od 1 lipca 2019 r. możliwe jest składanie deklaracji i informacji w formie elektronicznej  za pośrednictwem strony epuap.gov.pl.

 

Kierownik Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych
Aneta Celnik

 
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!