Click to listen highlighted text!

Pożar budynku mieszkalnego w Lądku-Zdroju

Szanowni Mieszkańcy,

Z przykrością informujemy, że w dniu 14.04.2019 roku, około godz. 20:00, doszło do pożaru w budynku mieszkalnym przy ul. T. Kościuszki 66 w Lądku-Zdroju. Z żywiołem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Miejsce zdarzenia zabezpieczała Policja, jak i pogotowie ratunkowe. Na miejscu został natychmiast odcięty gaz oraz dostęp do prądu. Wszyscy mieszkańcy kamienicy zostali ewakuowani. Gmina zorganizowała wszystkim potrzebującym noclegi, natomiast cześć mieszkańców udała się na noc do swoich rodzin. Burmistrz Lądka-Zdroju powołał sztab kryzysowy, który na bieżąco monitoruje sytuację poszkodowanych mieszkańców.

W chwili obecnej Gmina zabezpiecza mieszkania komunalne jak i socjalne dla pogorzelców. W dniu dzisiejszym o godz.12.00 odbyło się spotkanie z mieszkańcami spalonej kamienicy.  Bardzo prosimy jeszcze raz, aby wszystkie poszkodowane osoby, zgłaszały się do Ośrodka Pomocy Społecznej celem uzyskania wsparcia.

Burmistrz Lądka-Zdroju bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym służbom za pomoc w przeprowadzeniu akcji ratowniczej.

Na obecna chwilę zostało także uruchomione konto, na które można wpłacać pieniądze by pomóc dotkniętym pożarem rodzinom w tej trudnej sytuacji.

Nr konta bankowego dla wpłat darczyńców:

35 9588 0004 3900 1111 2000 0520

Z poważaniem

Burmistrz Lądka-Zdroju – Roman Kaczmarczyk
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!