Click to listen highlighted text!

Prestiżowa róża dla Gminy Lądek-Zdrój

   W piątek (26.01.2018 r.) w auli im. Arnoszta z Pardubic, należącej do kłodzkiego Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego, wręczono Doroczne Nagrody Starosty Kłodzkiego „Róża Kłodzka 2017”. W kategorii gmina bezsprzecznie wygrał Lądek-Zdrój – nagrodę odebrał Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk.

   Nagroda Starosty Róża Kłodzka, to doroczne wyróżnienie przyznawane przez kapitułę konkursu, którego celem jest docenienie powiatowych inicjatyw i wydarzeń, a przede wszystkim ludzi, których działalność w danym roku miała największe znaczenie dla rozwoju i promocji regionu. W tegorocznej edycji Róży Kłodzkiej doceniono wysiłki wszystkich pracujących na rzecz Kurortu Lądek-Zdrój, na czele z Burmistrzem tego miasta.

   Po otrzymaniu statuetki Róża Kłodzka włodarz miasta Lądek-Zdrój krótko podsumował najważniejsze osiągnięcia. Zapewnił, że to dopiero początek zmian dotyczących prężnego rozwoju gminy. Podkreślił też, że kolejne lata będą dla Lądka-Zdroju równie zasobne w dofinansowania, a projekty które będą ich efektem, będą marką i dumą całego powiatu. Na zakończenie wypowiedzi zaprosił wszystkich na uroczyste otwarcie lądeckiego odwiertu geotermalnego, które odbędzie się jeszcze w tym roku.

(ech)
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!