Click to listen highlighted text!

Projekt: „Ziemia Kłodzka – czyste powietrze”. Planujesz wymianę systemu ogrzewania i szukasz możliwości wsparcia? – wypełnij deklarację

Lądek-Zdrój, dn. 06-09-2018r.

Szanowni Państwo!

Gmina Lądek-Zdrój, wspólnie z gminami z terenu Ziemi Kłodzkiej, przystąpiła do przygotowania wspólnego  wniosku o dotację ze środków Unii Europejskiej na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym (np. koks, węgiel, ekogroszek) na bardziej przyjazne  środowisku źródła ciepła.

Projekt nosi tytuł: „Ziemia Kłodzka – czyste powietrze”.

W ramach projektu możliwe będzie dofinansowania modernizacji  systemów grzewczych
(np. wymiana kotła, instalacji grzewczej)  w budynkach jednorodzinnych oraz lokalach mieszkalnych
w budynkach wielorodzinnych. Przewidujemy, że na ten cel mieszkańcy będą mogli otrzymać dotację w maksymalnej wysokości 20 tys. zł dla budynku jednorodzinnego i 10 tys. zł dla mieszkania w budynku wielorodzinnym (wartości mogą ulec zmianie).

Abyśmy mogli dla mieszkańców gminy złożyć wniosek o dotację w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego prosimy Państwa i zgłaszanie wstępnej deklaracji udziału w projekcie, która pozwoli nam na prawidłowe przygotowanie wniosku o dotację. Bez Państwa aktywnego  udziału nie zrealizujemy projektu na terenie naszej gminy.  

Wstępną deklarację udziału w projekcie można złożyć za pośrednictwem Internetu korzystając z adresu http://ladek.badanie.net/

lub w wersji papierowej na formularzu zgłoszenia. Aby móc złożyć deklarację za pośrednictwem Internetu w pierwszej kolejności musicie Państwo uzyskać hasło, które udostępni Państwu pracownik Urzędu Miasta i Gminy Lądek-Zdrój – Pan Marcin Kochański, tel. 74 8 117 872 (tel. czynny w godz. pracy tut. urzędu, tj. 7:30 – 15:30).

Formularz drukowany zgłoszenia dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy Lądek-Zdrój, Rynek 31 – Ratusz – w Biurze Obsługi Klienta, pok. Nr 1.

Wstępne deklaracja udziału w projekcie można będzie składać w terminie do 23.09.2018 r.

Złożenie deklaracji nie gwarantuje uzyskania dotacji, ale osoby, które rzetelnie wypełnią deklaracje mogą liczyć na preferencje w sytuacji uzyskania przez projekt dofinansowania ze środków Unii Europejskie.

Przed wypełnieniem zgłoszenia uprzejmie prosimy o uważne zapoznanie się z instrukcjami wypełniania. W przypadku pytań prosimy o kontakt z p. Marcinem Kochańskim – tel. 74 8 117 872 (tel. czynny w  godz. pracy tut. urzędu, tj. 7:30 – 15:30) lub e-mail: drogi@ladek.pl,

W terminie do 23.09.2018 r. przewidujemy organizację spotkań w celu ułatwienia Państwu wypełniania zgłoszeń. O terminach spotkań będziemy informować odrębnym komunikatem.

 

Z upoważnienia Burmistrza

Zastępca Lądka-Zdroju

Alicja Piwowar

Materiały do pobrania:

  1. ZiemiaKlodzka-Czyste Powietrze_prezentacjaPPT
  2. Ziemia Klodzka – czyste Powietrze_Formularz mieszkania
  3. Ziemia Klodzka – czyste Powietrze_Formularz budynki
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!