Click to listen highlighted text!

Specjalistyczna stacja monitoringu jakości powietrza zawitała do Lądka-Zdroju

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na cały 2018 rok stanęła na początku stycznia w naszym Kurorcie profesjonalna stacja monitoringu jakości powietrza. Badania w szerokim zakresie prowadzone są w trybie ciągłym, natomiast dane prezentowane są na bieżąco w postaci internetowej mapy monitoringu jakości powietrza.

Źródło: www.air.wroclaw.pios.gov.pl

Mapa dostępna jest pod adresem:

http://air.wroclaw.pios.gov.pl/

Internetowy serwis prezentuje regionalne stacje monitoringu, z zaznaczeniem indeksu jakości powietrza. Widnieje w nim także punkt pomiarowy w Lądku-Zdroju.

Warto nadmienić, że aparatura pomiarowa znajdująca się obecnie w naszej miejscowości to sprzęt specjalistyczny. Badania wykonywane za jej pomocą są prowadzone w ramach działań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i mają za zadanie rzetelnie przedstawić obraz jakości powietrza w uzdrowisku.

To bardzo ważne mając na uwadze fakt, iż w chwili obecnej gmina Lądek-Zdrój jest w trakcie opracowywania tzw. operatu uzdrowiskowego – dokumentu, który określa możliwość prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego w naszym Kurorcie.

Zebrane w całorocznym cyklu dokładne dane pozwolą na precyzyjny i aktualny opis właściwości klimatu w Lądku-Zdroju – stanowić będą rzetelną bazę do oceny aktualnego stanu jakości powietrza oraz materiał wyjściowy do kolejnych działań w zakresie ochrony walorów środowiskowych i klimatycznych naszej okolicy.
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!