Click to listen highlighted text!

Spotkanie dot. odwiertu geotermalnego w Lądku-Zdroju

Dzisiejszym przedpołudniem (23.11.2018r.) odbyło się w Lądku-Zdroju walne spotkanie przedstawicieli firm i instytucji biorących udział oraz nadzorujących prace przy wykonywaniu geotermalnego odwiertu badawczego w naszym Kurorcie.

Inwestora (gmina Lądek-Zdrój) reprezentował – a zarazem przewodniczył spotkaniu – Burmistrz Lądka-Zdroju – Roman Kaczmarczyk. Pośród uczestników nie zabrakło również przedstawicieli wykonawcy odwiertu (PeBeKa S.A.), nadzoru inwestorskiego (PolGeol), Uzdrowiska Lądek-Zdrój-Długopole S.A. oraz Politechniki Wrocławskiej.

Wydarzenie złożone było z dwóch części: merytorycznych obrad oraz wizyty na wiertni. Głównym celem walnego spotkania było m. in. zapoznanie się z postępem prac, dotychczasowymi wynikami wiercenia otworu oraz konsolidacja i wstępna analiza dotychczasowych danych i informacji.

To bardzo ważne z uwagi na fakt dowiercenia się w ostatnich dniach do pierwszego poziomu wodonośnego, na który natrafiono w strefie zbliżonej do głębokości znanych nam i wykorzystywanych obecnie w Lądku-Zdroju pokładów wód leczniczych.

Obecnie wiadomo, że temperatura napotkanej wody to 23*C, a wypływ oscyluje w granicach 16-17m3/h. Na rzetelne potwierdzenie z jakim rodzajem wody na tym poziomie mamy do czynienia będziemy jednak musieli poczekać. Pobrane próbki wody zostały bowiem przesłane do szczegółowego badania, które mogą potrwać nawet kilkanaście tygodni.

Tymczasem wiercenie trwa, a odwiert o poranku osiągnął głębokość 702m.

dav
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!