Click to listen highlighted text!

Stacja narciarska latem

LOKALIZACJA GPS: 50.347364, 16.895996

Letnia Stacja Lądek-Zdrój jest ośrodkiem narciarskim położonym na północnych stokach góry Trojak, znajduje się w sercu Lądka-Zdroju. Od części zdrojowej ośrodek oddalony jest ok. 300 m.

W sezonie letnim czynna jest kolej linowa 4-osobowa. Sam wjazd to już atrakcja, ponieważ z górnej stacji kolei rozpościera się piękny widok na część zdrojową Lądka-Zdroju. Bezpośrednio przy górnej stacji kolei w lesie znajduje się Mini Zoo i Park Linowy. Turyści mogą oglądać żyjące w naturalnych warunkach muflony, daniele, kuce szetlandzkie, koniki polskie i lamę. Można sprawdzić swoją sprawność fizyczną na parku linowym.

Dodatkową atrakcją jest możliwość zjazdu na monsterrollerach. Na przedłużeniu ulicy Zamkowej, która znajduje się 150 m
powyżej dolnej stacji kolei zlokalizowany jest pomnikowy szpaler jesionowo-jaworowy stanowiący aleję drzew. W alei rośnie 25 drzew: 12 klonów jaworów, 11 jesionów wyniosłych, 2 lipy (drobnolistna i szerokolistna). Dalsza część pomnikowego szpaleru biegnie na powrót lasem, jej koniec znajduje się przy ujęciu wody. Na Stacji znajdują się też dwa punkty gastronomiczne: na dole, Restauracja Rybna serwująca przede wszystkim wyśmienite pstrągi, ale nie tylko, zaś na górze, w pobliżu parku linowego umieszczona jest arenka, w której można się posilić.

Letnia Stacja Lądek-Zdrój to idealne miejsce na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale również na odpoczynek.

Więcej informacji na stronie: narty.ladek.pl

powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!