Sukces lądeckich karateków w Lubinie

W ostatnia sobotę odwiedziliśmy Lubin gdzie odbyły się równolegle dwie duże imprezy pod patronatem Polskiego Związku Karate.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików (MMM) punkty dla klubu zdobył Szymon Sobolewski zostając mistrzem walk w kategorii do 50kg. Szymona oglądaliśmy również w finale kata, gdzie ostatecznie uplasował się na 6 pozycji. W zawodach oglądaliśmy też debiutantki – Emilkę Romanowska oraz Izę Targosz, dziewczęta startowały zarówno w kumite jak i kata.
W Mistrzostwach Makroregionu Dolnośląskiego trochę szczęścia zabrakło Kindze Nycek, która tym razem była tuż za podium. Na najniższym stopniu podium stanął za to Przemek Szmidt, nasz junior startował w konkurencji walk w kategorii do 65kg. Warto dodać, że miejsca od 1 do 8 zajęte w MMM liczą się Systemie Sportu Młodzieżowego. Nasi Młodzicy Emilka i Szymon łącznie zdobyli 5 punktów w tym rankingu.