Click to listen highlighted text!

Teatr Akademia Wyobraźni

POKAZY BUDOWY LALEK

Niezwykła opowieść o tajnikach sztuki lalkarskiej zaspokoi Twoją ciekawość. Pytaj i poznawaj, doświadczaj, dotykaj. Jak to jest zrobione? Dowiesz się jak tworzy się lalki. Zobaczysz projekt, materiały, techniki i konstrukcje. Jak się tym porusza? Poznasz różne rodzaje lalek i sposoby ich animacji (czyli ożywiania lalek). Czy mogę spróbować? Sam możesz doświadczyć niesamowitej sztuki animacji lalek.

SPEKTAKLE LALKOWE

Zapraszamy do naszego teatru!

W zakątku bajkowego lądeckiego rynku znajdziesz najmniejszy teatr na świecie. Nastrojowa, wyciemniona i wyposażona w teatralne reflektory scena z kameralną widownią stwarza niezwykły klimat dla przedstawień lalkowych wykorzystujących repliki zabytkowych lalek ale także nowoczesne techniki teatru formy plastycznej (np. czarny teatr w świetle UV).

Zapewniamy wspaniałą, rodzinną atmosferę i gwarantujemy cudowne, niezapomniane wrażenia dla widzów w każdym wieku.

WARSZTATY PAPIEROWEGO TEATRU

Przyjdź ze swoją rodziną lub z całą klasą i zbuduj z papieru własny teatr, w którym przygotujesz inscenizację jednej ze znanych bajek lub wymyślony przez siebie scenariusz. Dowiesz się jak stworzyć postaci, dialogi, sceny dramatu. Poznasz także historię barokowej sceny pudełkowej i tajniki iluzyjnej scenografii malarskiej. Ciekawe realizacje papierowych scen teatralnych można zobaczyć w naszej witrynie okiennej.

kontakt:
Rynek 7, Lądek-Zdrój
tel. +48 663 781 550
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!