Click to listen highlighted text!

Trwają letnie warsztaty Stowarzyszenia Działań Kreatywnych Arte-Weda

Przypominamy, że trwają letnie warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, zorganizowane w ramach projektu Działaj Lokalnie. Spotkania mają na celu nauczenie zachowań i zasad bezpieczeństwa, które należy zastosować w sytuacjach kryzysowych jak np. pandemia. Informacje przekazane zostaną w przyjemny i przyjazny sposób wykorzystując do tego różnie formy sztuki.
UWAGA!
Możliwy udział w zajęciach stacjonarnie jak i online. Jeśli masz ochotę wziąć udział w zajęciach, a nie może Cię na nich być osobiście, skontaktuj się z nami najpóźniej 2 dni przed rozpoczęciem warsztatów. Dostarczymy Ci materiały do domu i będziesz mógł z nami stworzyć swoją makramę lub maseczkę przy pomocy streamingu live. Dotyczy warsztatów “Szycie maseczek” i “Makramy – sposób na relaks”
Harmonogram warsztatów:
18 lipiec
10.00 – 14.00, miejsce CKiR
Szycie maseczek
Warsztaty rozpoczną się krótkim pokazem obsługi maszyny do szycia oraz prezentacją wykonania maseczki. Możliwość zabrania własnoręcznie zrobionej maseczki do domu lub przekazania jej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy. Warsztaty dla każdej grupy wiekowej, zapewniamy materiały oraz poczęstunek. Na warsztaty obowiązują zapisy.
19 lipiec
10.00 – 11.40, miejsce CKiR
Pokaz teatralny pt. “Przygody Kasi i Gabrysia”– bajka o bezpieczeństwie wraz z warsztatami śpiewu oraz ruchu scenicznego, dyskusja z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Na warsztaty obowiązują zapisy.
11.40 – 12.00
Przerwa – zdrowy poczęstunek, warzywa i owoce.
12.00 – 14.00, miejsce CKiR
Początek przygotowań do przedstawienia finałowego – tworzenie scenariusza i dialogów sztuki, robienie rekwizytów teatralnych – pacynek. Zapewniamy materiały. Wszyscy uczestnicy warsztatów biorą aktywny udział w tworzeniu spektaklu. Na warsztaty obowiązują zapisy.
1 sierpnia
10.00 – 14.00, miejsce CKiR
Makramy – sposób na relaks
Nauka wyplatania makram, tworzenie własnej makramy, możliwość zabrania swojego dzieła do domu. Warsztaty dla każdej grupy wiekowej, zapewniamy materiały oraz poczęstunek. Na warsztaty obowiązują zapisy.
2 sierpnia
10.00 – 11.40, miejsce CKiR
Pokaz teatralny pt. “Bajka o księżniczce Zosi, której koronawirus pokrzyżował różne plany.”– interaktywna bajka o bezpieczeństwie i zasadach postępowania w trakcie pandemii. Bajce towarzyszą warsztaty śpiewu oraz tworzenie instrumentów z materiałów pochodzących z recyklingu. Na warsztaty obowiązują zapisy.
11.40 – 12.00
Przerwa – zdrowy poczęstunek, warzywa i owoce.
12.00 – 14.00, miejsce CKiR
Kontynuacja przygotowań do przedstawienia finałowego – przydział ról, praca nad spektaklem. Wszyscy uczestnicy warsztatów biorą aktywny udział w tworzeniu spektaklu. Na warsztaty obowiązują zapisy.
23 sierpnia
10.00 – 11.40, miejsce CKiR
Pokaz teatralny pt. “Jak dbać o zdrowie” – bajka opowiadająca o zasadach zdrowego trybu życia. Warsztaty muzyczne z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych w trakcie projektu instrumentów. Na warsztaty obowiązują zapisy.
11.40 – 12.00
Przerwa – zdrowy poczęstunek, warzywa i owoce.
12.00 – 14.00, miejsce CKiR
Kontynuacja przygotowań do przedstawienia finałowego – próby generalne. Wszyscy uczestnicy warsztatów biorą aktywny udział w tworzeniu spektaklu. Na warsztaty obowiązują zapisy.
18.00
Pokaz finałowy spektaklu przygotowanego w trakcie warsztatów.
Spektakl jest częścią 6 Polsko – Czeskiego Spotkania Teatrów Lalkowych HUMPTY DUMPTY w Lądku-Zdroju. Pokaz odbędzie się na Rynku Miejski Lądka-Zdroju.
Wstęp wolny.
Kontakt w sprawie zapisów na warsztaty:
mail: arteweda@gmail.com
tel: 888 040 108
FB: ArteWeda – Stowarzyszenie Działań Kreatywnych
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!