Click to listen highlighted text!

Uchwycić piękno Natury – wystawa fotograficzna

Uchwycić piękno Natury – wystawa fotograficzna

 

GDZIE: Kawiarnia Twórczości Piwnica pod Adamem (ul. Wolności 2, 57-540 Lądek-Zdrój)
KIEDY: 01.10.2020 – 28.10.2020 – wystawa dostępna w godzinach otwarcie lokalu

ORGANIZATOR: Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda, Kawiarnia Twórczości Piwnica pod Adamem

ATRAKCJE: obcowanie z naturą i sztuką, zatopienie się w klimacie lata, pyszna kawa,  

czekolada na gorąco, herbata i  desery  w niezapomnianej atmosferze lądeckiej bohemy

WSTĘP: Bezpłatny

Lato 2020 obfitowało w wiele pięknych spotkań, akcji społecznych i festiwali, których nie zabrakło również w Lądku-Zdroju. Jednym z takich miłych wydarzeń był festiwal Naturalne Skarby Kotliny Kłodzkiej – lokalne spotkania ekologiczne, który odbył się 12 i 13 września w lądeckim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Była to pierwsza edycja festiwalu dedykowanego florze i faunie naszego regionu. Podczas festiwalu spotkało nas mnóstwo atrakcji takich jak warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, warsztaty ekologiczne dla najmłodszych czy wykłady tematyczne o zdrowiu, naturalnych sposobach jego zachowania, rolnictwie ekologicznym i odnawialnych źródłach energii. Gościem specjalnym był znany
w Polsce i na świecie lekarz medycyny chińskiej i zachodniej, ekspert w dziedzinie terapii roślinnych dr Tadeusz Błaszczyk. Wykłady poprowadzili m. in.: Renata Klimkowska, Roman Kaczmarczyk, Andrzej Grabarz. Weekend umilili nam też wystawcy produktów regionalnych oraz koncert zespołu Kosy. Festiwal był nie lada gratką dla wszystkich miłośników zdrowia
i natury.

Ci którzy mają ochotę zobaczyć jak piękna jest nasza okolica zapraszamy na wystawę prac uczestników warsztatów fotograficznych „Uchwycić piękno natury” – zobaczyć ją można do 28.10 w Kawiarni Twórczości Piwnica pod Adamem (ul. Wolności 2).

 

Jeśli są Państwo chętni uczestniczyć w kolejnych wydarzeniach SDK ArteWeda, zapraszamy do odwiedzania naszej strony FaceBook: ArteWeda – Stowarzyszenie Działań Kreatywnych oraz do kontaktu: +48 888-040-108,   arteweda@gmail.com/.

            Wystawa oraz festiwal odbywają się dzięki „Europejskiemu Funduszowi Rolnemu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie”
za pośrednictwem LGD Kłodzka Wstęga Sudetów.

Wspierali nas też: Gmina Lądek-Zdrój, Inkubator Przedsiębiorczości, Kawiarnia Artystyczna Dom Klahra.

 

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.”

Tytuł zadania grantowego: Ożywienie miejsca aktywności społecznej, jakim jest gmina miejsko-wiejska Lądek-Zdrój z uwzględnieniem działań ekologicznych, poprzez
organizację projektu “Naturalne Skarby Kotliny Kłodzkiej – lokalne spotkania ekologiczne” prowadzonego przez Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda.

Zadanie grantowe współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wydarzenie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Nazwa projektu grantowego 1.5.1.Realizacja lokalnych inicjatyw związanych z ożywieniem miejsc aktywności społecznej z uwzględnieniem działań ekologicznych.

Zadanie realizowane przez SDK ArteWeda za pośrednictwem LGD Kłodzka Wstęga Sudetów. Wartość zadania grantowego 29 999PLN.

 

Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda jest lokalną inicjatywą na Dolnym Śląsku, skupioną głównie wokół miast Lądek-Zdrój i Wrocław. Od 2018 roku tworzą ją artyści i działacze społeczni. Za główny cel działania ArteWeda obrała sobie aktywizowanie ludzi w różnym wieku poprzez promocję kultury i sztuki,  edukację proekologiczną, prozdrowotną i rekreacyjno-turystyczną. Członkowie grupysą propagatorami zdrowego trybu życia we wszystkich możliwych odsłonach. Zadaniem realizowanych przez ArteWedę wydarzeń i programów jest budowanie struktury służącej oddolnemu angażowaniu się społeczności w życie powiatu, tworzenie
i wzmacnianie więzi sąsiedzkich na różnym szczeblu, rozbudzanie ciekawość do świata, sztuki
i wszelkiej wiedzy jak również wzniecanie chęci do działania.

 
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!