Click to listen highlighted text!

Wyjątkowa – jubileuszowa – 25. edycja Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju

Jak twierdzą Organizatorzy – tegoroczny Festiwal Górski (o ile planów nie pokrzyżuje pandemia koronawirusa) będzie wyjątkowy pod wieloma względami. Po pierwsze: tym razem to Jubileuszowa, bo 25. edycja Festiwalu, w dodatku trwająca 10 dni! Nigdy też w historii tej imprezy nie było tylu warsztatów i wydarzeń w terenie, nigdy nie było tylu filmów, tylu zgłoszonych do konkursu książek oraz tak znakomitych wydarzeń towarzyszących. Benefis Krzysztofa Wielickiego, odsłonięcie pomnika Andrzeja Zawady, spotkania z podróżnikami, ekspozycje outdoor’owe, Baza Wysokogórska i… ponownie w Lądku rozdanie najważniejszych nagród dla alpinistów – Piolets d’Or!

Organizacja tego wydarzenia to spory wysiłek organizacyjny – trzeba bowiem jednak dopasować się do istniejących ograniczeń i obostrzeń w związku z pandemią.  To sprawia, że od strony organizacji widowni tegoroczna odsłona tego swoistego „Święta Ludzi Gór” będzie wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory, przez co wydarzenie będzie unikatowe w swym wydaniu. Jak piszą na swojej stronie Organizatorzy: „Dzisiaj 10-dniowy festiwal to nie tylko sposób, żeby zobaczyć więcej. Dzisiaj to sposób, żeby zobaczyć to wszystko bezpieczniej, ale jednak na żywo, z przyjaciółmi, w bezpiecznej odległości, ale jednak obok”.

Zapraszamy więc do Lądka-Zdroju!

Grzegorz Szczygieł – kierownik WPSTiU UMiG w Lądku-Zdroju

 

Więcej aktualnych informacji o Festiwalu Górskim i szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie www.festiwalgorski.pl
powiększanie czcionki
włącz kontrast
Click to listen highlighted text!