Skip to content

ZAPROSZENIE

Rynek_maly.jpeg
LĄDEK-ZDRÓJ LAUREAT PLEBISCYTU NA NAJPOPULARNIEJSZĄ MIEJSCOWOŚĆ TURYSTYCZNĄ 2003

…Lądek tak pod względem czarującego położenia jako też i wspaniałych zakładów leczniczych, wreszcie pod względem wygody, pożytku, rozrywek i przyjemności dla chorych niezaprzeczalnie pierwsze zajmuje miejsce.

Wypowiedź, pochodząca sprzed ponad 120 lat, której autorem jest wieloletni lekarz lądecki dr Aleksander Ostrowicz i dziś nie straciła swej aktualności.

Lądek-Zdrój, jedno z najstarszych uzdrowisk w Europie, otoczony Górami Złotymi, nieomal u stóp Śnieżnika, majestatycznego szczytu, górującego nad Ziemią Kłodzką, od wieków stanowi magnes dla kuracjuszy i turystów. Usytuowanie miasta, jego zabytki, urok części staromiejskiej i zieleń parków w zdroju stanowią o niepowtarzalnej atmosferze.

wojciech.jpeg

Wody lecznicze przywracają sprawność, górskie krajobrazy zachęcają do spacerów i wędrówek. Kurort zapewnia rehabilitację, zdrowy relaks i wypoczynek Oferta turystyczna to szlaki turystyczne piesze, rowerowe, skałki do wspinaczki, jedno z nielicznych w Polsce arboretum, stadniny konne, turystyczne przejście graniczne do Czech.

panorama_mala.jpeg

Spośród bogatej oferty kulturalnej
należy wymienić:
  

Poczynione inwestycje w dziedzinie ekologicznego ogrzewania, sprawiły, że nasze powietrze jest wyjątkowo czyste. Od kilku lat działa nowoczesna kompostownia, jeden z niewielu takich obiektów funkcjonujących w regionie dolnośląskim. Przejawem troski o środowisko naturalne są organizowane programy edukacji ekologicznej.

Oddajmy raz jeszcze głos dr Ostrowiczowi:

Dlatego tu ani kuryer nie zbudzi ze snu dyplomaty, ani trąbka zawoła oficera do służby, ani też dzwon profesora do audytoryum lub kupca na giełdę. Tu żyją wszyscy nie skrępowani etykietą złocistych salonów(…); wszystkich łączy jeden węzeł wzajemnej grzeczności i zgody, wszyscy jeden zamiar mają, jeden cel przed sobą, cel wyzdrowienia.

Życzymy miłego pobytu i wypoczynku w Lądku!