Jest nam niezmiernie miło zakomunikować, że w ramach rządowych środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin turystycznych górskich, z przeznaczeniem na inwestycje/zakupy inwestycyjne z zakresu ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej, Gmina Lądek-Zdrój otrzymała 100% środków na dwa zadania:

  1. Budowa kompleksowej ogólnodostępnej infrastruktury turystycznej na terenie Gminy Lądek-Zdrój poprzez budowę platformy widokowej na górze Trojak i dochodzącymi trasami pieszymi, rowerowymi typu singletrack, wyposażonymi w małą architekturę turystyczną oraz parkingami z WC i drogami dojazdowymi wraz z poprawą atrakcyjności turystycznej 4 zabytkowych parków zdrojowych w Lądku-Zdroju przylegających do parkingów, tras rowerowych i pieszych prowadzących do platformy widokowej.

Kwota: 4 886 443,48 zł

  1. Wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Lądek-Zdrój poprzez budowę ogólnodostępnej toalety przy parkingu na Pl. M. Skłodowskiej-Curie, wykonanie dekoracyjnego napisu Lądek-Zdrój w formie iluminacji wraz z ozdobną fontanną led przy ul. Śnieżnej oraz rozbudową terenu edukacyjno-turystycznego pn. Wojtusiowy Park przy ul. Rataja.

Kwota: 340 000,00 zł

Inwestycje rozpoczną się jak najszybciej – po przeprowadzeniu procedur przetargowych i wyłonieniu wykonawców dla w/w inwestycji.

Recommended Posts