W maju Lądeckie Usługi Komunalne oraz Urząd Miasta i Gminy Lądek-Zdrój, wspólnie ogłosiły pierwszą edycję konkursu na najładniejszą posesję w Gminie Lądek- Zdrój pt. „Zadbaj o SWOJĄ posesję w NASZYM uzdrowisku”.

Chęć uczestnictwa w konkursie zgłaszali mieszkańcy, którzy dbają o wygląd swoich posesji i ogrodów w domkach jednorodzinnych oraz wspólnotach wielomieszkaniowych. Wszystkie zgłoszenia konkursowe zaskoczyły nas swoim gustownym zagospodarowaniem posesji, pięknymi ukwieceniami i ciekawymi rozwiązaniami zagospodarowania przestrzeni.

Komisja w składzie:
Jerzy Szymańczyk- prezes zarządu LUK Sp. z o.o.,
Maria Głowacka- kierownik DUK, 
Monika Ziniewicz- specjalista ds. zamówień publicznych
Katarzyna Mironiak- inspektor ds. obsługi podmiotów gospodarczych Urzędu Miasta i Gminy Lądek- Zdrój
dokonała oceny wszystkich zgłoszonych posesji położonych na terenie miasta i gminy Lądek-Zdrój.  Dokonując przeglądu komisja stwierdziła, że mieszkańcy naszej gminy oraz zarządcy budynków wielomieszkaniowych przykładają wiele starań i gustownie dbają o wygląd swoich posesji i ogrodów. Mając bardzo trudne zadanie w wyłonieniu jedynie 3 faworytów, stosując kryteria oceny posesji, zawartych w Regulaminie konkursy, Komisja wytypowała do wyróżnienia następujące osoby:

I miejsce: Iwona i Mirosław Wojczuk

II miejsce: Barbara Gręda

III miejsce: Janusz Sas

Laureaci urzekli nas swoimi pomysłami oraz ciężką pracą włożoną w utrzymanie czystości i porządku w swoich ogrodach. Mieliśmy przyjemność podziwiać różnorodne gatunki roślin, drewniane altanki, oczka wodne, udekorowane studnie, własnoręcznie rzeźbione figurki ogrodowe, ogródki warzywno-owocowe oraz przestrzenie rekreacyjno-wypoczynkowe, które z trudem było opuszczać.  Przedstawiamy kilka zdjęć, które mamy nadzieję przedstawią uroki tych miejsc.

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi podczas sesji Rady Miejskiej Lądka-Zdroju zaplanowanej na dzień 29 lipca 2021r. o godz. 15:30 w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Kolejowej 6 w Lądku- Zdroju na którą serdecznie zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszenie posesji, prace jaką wykonali w celu ich upiększenia i promocję gminy, która dzięki nim staje się coraz bardziej ukwiecona. Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, którą przewidujemy już na kolejny rok!

Recommended Posts