Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk zaprasza na koncert Piotra Płuski „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”. W programie najpiękniejsze songi musicalowe, piosenki Zbigniewa Wodeckiego i Stana Borysa

Burmistrz Lądka-Zdroju Roman Kaczmarczyk zaprasza na
MUZYCZNE POŻEGNANIE LATA
15 września (piątek) 2023 r.
18.30 Koncert Piotra Płuski „Lubię wracać tam, gdzie byłem już”
W programie najpiękniejsze songi musicalowe, piosenki Zbigniewa Wodeckiego i Stana Borysa
Park Zdrojowy im. Jana Pawła II (tarasy przed Zdrojem „Wojciech”), wstęp wolny

PIOTR PŁUSKA (baryton)
Ukończył studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu logopedii medialnej. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowego Liceum Muzycznego w Łodzi. Aranżer oraz realizator dźwięku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010-2011.
Zadebiutował w 2007 r. rolą Hrabiego Almavivy w spektaklu studenckim „Wesele Figara” W. A. Mozarta na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Od wielu lat współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Występował także na Festiwalu im. J. Kiepury w Krynicy Zdroju, Festiwalu „Muzyka u źródeł” w Lądku Zdroju, Festiwalu „Musica Sacra” w Częstochowie.
Najważniejsze nagrody i wyróżnienia: I nagroda oraz nagroda specjalna przewodniczącego jury Wiesława Ochmana w V Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie (2012 r.), wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. A. Didura w Bytomiu (2012 r.), wyróżnienie w XIV Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im . Ady Sari w Nowym Sączu (2011 r.), II nagroda w V Międzynarodowym Konkurs Wokalnym im. H. Halskiej – Fijałkowskiej we Wrocławiu (2009 r.). Laureat I nagrody w V Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie (2012), wyróżniony w III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Operowej im. A. Didura w Bytomiu (2012). W 2017 roku odznaczony medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla kultury polskiej”.

Recommended Posts