Od kilku dni do naszego Kurortu docierają transporty ciezarówek z pomoca humanitarną. To odzew członków Europejskiego Stowarzyszenia Historycznych Miast Termalnych (EHTTA) na wezwanie burmistrza Lądka-Zdroju – Romana Kaczmarczyka, który zwrócił się do EHTTA z prośbą o wsparcie.
Obecnie, rzeczy które do nas dotarły, są rozładowywane, segregowane i w miarę – na bieżąco – rozdysponowywane. W pierwszej kolejności zabezpieczane są lądeckie obiekty i znajdujący się w nich uchodźcy z Ukrainy.
Z uwagi na naprawdę szeroki i duży zakres udzielonej nam pomocy, część z rzeczy znajdujących się w ciężarówkach zostało rozdzielone także do miejsowego OPSu oraz wśród lokalnych obiektów z terenu kłodczyzny – tych, w których także przebywają już uchodźcy z Ukrainy.

Część wsparcia została już także przekazana samorządom, fundacjom i stowarzyszeniom, które w zakresie pomocy humanitarnej działają w terenie przy granicy z Ukrainą lub na jej terytorium – jeżeli tylko jesteśmy w stanie odpowiedzieć w danym zakresie, reagujemy także na bieżąco.
Z tego miejsca chcemy podziękować wstępnie naszym partnerom z EHTTA za okazane serce oraz wszystkim dobrym ludziom – wolontariuszom, strażakom OSP, radnym Rady Miejskiej w Lądku-Zdroju, pracownikom gminnych jednostek samorządowych – za pomoc przy rozładunku, segregacji i kolportowaniu darów dla potrzebujących.

 

 

Recommended Posts