Koronawirus nie odpuszcza. Wzrasta drastycznie ilość osób zarażonych oraz tych, którzy nie przeżyli ataku choroby. Aby wesprzeć rządowe działania dotyczące szczepień, poza banerami promującymi profilaktykę, dzisiejszym przedpołudniem przed lądeckim ratuszem stanął namiot dodatkowo wspierający szczepienia przeciw Covid-19. Zarówno na jego powierzchni jak i w wyeksponowanych w jego wnętrzu materiałach informacyjnych przypominamy, jak ważne w dobie pandemii i rosnących zakażeń ważne są szczepienia i jak można tego dokonać.
Akcja ta jest skierowana w szczególności do osób starszych i tych, które mają utrudniony dostęp do informacji (np. słabo poruszają się w sieci).
Osoby, którym Internet nie jest obcy, informujemy że szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się na rządowej stronie pod adresem: https://www.gov.pl/…/szc…/szczepienie-przeciwko-covid-19 i tam na bieżąco są aktualizowane.
Mimo mroźnej pogody, wraz z promocją szczepień przeciw koronawirusowi, równolegle prowadzone są działania informacyjno-promocyjne dotyczące szczepieniom przeciwko pokleszczowemu zapaleniu opon mózgowych.
Przypominamy, że w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020 dostępne na naszym terenie szczepienia na kleszczowe zapalenie mózgu są bezpłatne.
Ze szczepienia może skorzystać każdy zatrudniony mieszkaniec powiatu kłodzkiego w wieku 18-64 lat.
Aby zgłosić chęć zaszczepienia, należy wypełnić ankietę i przesłać ją listem zwykłym na adres biura projektu. (ankietę można znaleźć na naszej stronie internetowej).
Szczegółowe informacje:
Pod numerem tel. 789 384 526
Biuro projektu: ul. Kolejowa 6, 57-540 Lądek-Zdrój

Recommended Posts