Zbliża się weekend majowy. Zwykle w tym okresie odbywają się w Lądku-Zdroju wydarzenia o charakterze turystycznym – pełno jest wycieczek, zarówno pieszych jak i rowerowych. Podobnie będzie i w tym roku – dla fanów dwóch kółek polecamy w szczególności pierwszą z imprez, jaką jest organizowana 30 kwietnia 2022 r. Rowerówka Jaskiniowa.

To krótki i łatwy wypad rowerowy z Lądka-Zdroju pod Jaskinię Radochowską. Startujemy o godz. 16:00 sprzed lądeckiego Ratusza (Rynek) i jedziemy przez Radochów, w kierunku polany pod Jaskinią Radochowską. Wraz z powrotem do Lądka-Zdroju trasa wynosi ok. 10 km – nie jest zatem forsowna i dedykowana jest w szczególności dla cyklistów, którzy lubią rodzinne – z dziećmi – rowerowe eskapady.
Tym bardziej, że pod jaskinią na rowerzystów biorących udział będzie czekać przygotowane ognisko z turystycznym, nieodpłatnym, poczęstunkiem (kiełbaski) a uczestnicy wycieczki mogą liczyć na drobne gadżety rowerowo-rekreacyjne przygotowane przez Organizatora – Kurort Lądek-Zdrój.

Mając na uwadze niesamowite miejsce jakim jest Jaskinia Radochowska informujemy, że uczestnicy wycieczki będą mieli możliwość zwiedzenia podziemnego świata jaskiniowego z przewodnikiem – i to po ulgowej cenie 25zł od osoby. Czynny bedzie także kiosk z bufetem i pamiątkami regionalnymi, natomiast “po drodze” zaprasza chętnych w swe podwoje Winiarnia Radochowska 🙂

To i tak nie wszystko, bowiem w tym czasie na polanie przy Jaskini Radochowskiej towarzyszyć nam będą serwisanci Serwisu i Sklepu Rowerowego “Zaułek 2 Kółek” z Lądka-Zdroju, którzy w czasie biwaku będą w stanie dokonać podstawowego przeglądu i drobnych napraw jednośladów – w promocyjnej z tej okazji cenie 50 zł/rower. Chętnym sprawdzą (i wymienią) hamulce, nasmarują napędy, wyregulują przerzutki i luzy sterowe. Będą mieć ze sobą także podstawowe akcesoria rowerowe, które przydają się cyklistom podczas letnich wyjazdów.

Zapraszamy zatem serdecznie do udziału – szykujcie rowery, zabierajcie partnerów, rodzinę, znajomych i dzieci – niech się kręci!

Plakat Jaskiniowa Rowerówka

Recommended Posts