Dziś – 16 grudnia 2022r. – doszło do przekazania gminie Lądek-Zdrój wstępnej koncepcji projektowej dla wykonania nowych lokali mieszkalnych przewidzianych do realizacji w ramach Społecznej Inicjatywy Społecznej SIM SUDETY na lata 2022 – 2026.
Założenia do dokumentacji projektowej, które Zbigniew Kieras – Prezes SIM Sp. z o.o. przekazał na ręce Burmistrza Lądka-Zdroju – Romana Kaczmarczyka, przewidują na tę chwilę wybudowanie 27 mieszkań dla rodzin, które interesują się lokalami mieszkalnymi pod wynajem. Przy odrobinie wyobraźni każdy zainteresowany mieszkaniec Lądka-Zdroju może zobaczyć – na załączonym poniżej rzucie kondygnacji – jak w zakładanym przekroju wygladać będą dostępne mieszkania.

Dzisiejsze wydarzenie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że – razem z prowadzonymi remontami pomieszczeń gminnego obiektu przy ul. Klonowej – lądecki samorząd prowadzi aktywne działania na rzecz poprawy warunków mieszkaniowych dla osób z terenu gminy Lądek-Zdrój.

Warto przypomnieć, że realizacja zadania prowadzonego przez gminę Lądek-Zdrój w ramach SIM Sp. z o.o. wsparte jest pozyskanym przez gminę dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Środki z niego są przeznaczone są m. in. na sfinansowanie części wydatków niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji mieszkaniowej. Każda z gmin-członków SIM, w tym Lądek-Zdrój, otrzymała wsparcie (na założenie/przystąpienie do spółki SIM) kwotę 3 milionów złotych.
Samo powołanie do życia spółki SIM Sp. z o.o. nastąpiło 20 października 2021r. Tego dnia – w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku – prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości pan Arkadiusz Urban oraz przedstawiciele 17 samorządów, m.in. Roman – Kaczmarczyk – Burmistrz Lądka-Zdroju, podpisali akt notarialny spółki SIM Sudety.

Samorządowcy, podpisując umowę na drugą spółkę SIM w województwie dolnośląskim rozpoczęli tym samym proces umożliwiający budowę kolejnych lokali mieszkalnych, dostępnych w ramach programu Program Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych – będą one dostępne m.in. dla rodzin, których nie stać na wzięcie zwykłego, komercyjnego kredytu mieszkaniowego.

 

Recommended Posts