Z przykrością informujemy, że 6 lutego 2023r. zmarł Janusz Chrzan – Burmistrz Lądka-Zdroju I kadencji samorządu RP (lata 1990-1994).

   Do końca swoich dni aktywnie pełnił zaszczytną i pełną wyzwań misję Przewodnika Górskiego. Przez dziesięciolecia oprowadzał rzesze turystów – zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie Sudetów, ukazując piękno i zawiłości historyczne tego górskiego obszaru. Znany był także jako Przewodniki Po Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie, Przewodnik po czeskiej Pradze oraz pilot wycieczek. Jako Przodownik Turystyki Górskiej, weryfikował zdobywcom punkty do Górskiej Odznaki Turystycznej. Społecznik – przez wiele lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu Oddziału “Bialskiego” PTTK w Lądku-Zdroju. Zawsze serdeczny i otwarty – chętnie użyczał i przekazywał z charyzmą swą wiedzę i wieloletnie doświadczenie, zarówno koleżankom i kolegom przewodnikom jak i oprowadzanym turystom.

    Chętnych, którzy chcą uczestniczyć w ceremonii pogrzebowej informujemy, że ostatnie pożegnanie ś.p. Janusza Chrzana odbędzie się 18 lutego 2023r., w sobotę, o godzinie 13:00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Lądku-Zdroju.

Niech Jego dusza spoczywa w spokoju.

Z wyrazami pamięci:

Roman Kaczmarczyk – Burmistrz Lądka-Zdroju

Alicja Piwowar – Zastępca Burmistrza Lądka-Zdroju

Małgorzata Bednarek – Przewodnicząca Rady Miejskiej Lądka-Zdroju

Radni Rady Miejskiej Lądka-Zdroju

Pracownicy UMiG Lądek-Zdrój oraz jednostek podległych.

 

(fot. Sybilla Chrzan)

Recommended Posts