13 marca 2023r. rozpoczęto prace budowlane związane z przebudową ciągu ulicy Zdrojowej w Lądku-Zdroju. Prace prowadzone są przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „DROGMOST” Sp. z o.o. z Kłodzka i według założeń potrwają do początku września bieżącego roku.

W ramach prac, których wartość w postępowaniu przetargowym określono na kwotę 1 059 622,06- złotych, zostanie wykonana nowa nawierzchnia oraz chodnik. Z uwagi na kompleksową rewitalizację ciągu komunikacyjnego (wymieniane jest także oświetlenie uliczne na LED), ulica Zdrojowa została na czas przebudowy zamknięta dla ruchu drogowego.

Za utrudnienia przepraszamy i liczymy, że gruntowna metamorfoza jednej z ważniejszych uliczek naszego kurortu wkrótce wynagrodzi niedogodności, mocno poprawiając wizerunek tej części miejscowości.

Powyższe działanie – przebudowa dróg na terenie Gminy Lądek-Zdrój:  ul. Kościelnej, ul. Leśnej oraz ul. Zdrojowej – została objęta dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Recommended Posts